• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kuriose šalies bažnyčiose atsirado naujovė tikintiesiems – aukoti bažnyčiai jie gali jau ne tik grynais ar pavedimu, bet ir naudodamiesi banko kortelėmis. Tam maldos namai nuomojasi ir įrengia atsiskaitymo aparatus. Tiesa, daugumoje jų minimaliausia auka – penki eurai.

Kai kuriose šalies bažnyčiose atsirado naujovė tikintiesiems – aukoti bažnyčiai jie gali jau ne tik grynais ar pavedimu, bet ir naudodamiesi banko kortelėmis. Tam maldos namai nuomojasi ir įrengia atsiskaitymo aparatus. Tiesa, daugumoje jų minimaliausia auka – penki eurai.

REKLAMA

Kai kurie tikintieji džiaugiasi naujove, nes nereikia sukti galvos dėl grynųjų. Kiti žmonės priduria, esą atsiradus tokiems aparatams maldos namuose bus daugiau skaidrumo.

Bernardinų parapijos klebonas džiaugiasi jau kone pusmetį bažnyčioje įrengtu, dažnam neįprastu, banko kortelių skaitytuvu.

„Vis daugėja ir daugėja žmonių, kurie naudojasi kortelėmis, dažnas iš jaunesnių nesinešioja net ir grynųjų pinigų. Tai, sako, atverkim galimybę, ir tiems, kas nesinešioja grynųjų pinigų, taip pat prisidėti prie bažnyčios išlaikymo“, – sako klebonas Andrius Nenėnas.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriems į maldos namus užsukusiems parapijiečiams beliko tik paantrinti – ši naujovė maldos namuose išties reikalinga.

„Galbūt žmonės neturi grynųjų ir gali paaukoti. Auka turi būti tokia, kad skaudėtų. Kad jaustųsi“, – sako kalbinta bažnyčios lankytoja.

REKLAMA

„Kortele vis tiek patogiau, nes dažniausiai grynųjų pinigų vis tiek neturi žmonės“, – priduria kalbintas vyras.

Tiesa, naujove, kuri dar tik atsiranda įvairiose šalies bažnyčiose, džiaugtis skuba ne visi žmonės. Vieni nepatenkinti, nes kai kur aparatai sureguliuoti taip, kad mažiausia suma kurią galima paaukoti – penki eurai. Po eurą ar du, kaip galima grynais, jau nepaaukosi.

Kita dalis sutiktųjų gatvėje sako, kad bažnyčiose tokiai naujovei iš viso ne vieta. Juolab aukoti, kaip prisipažįsta tautiečiai, jiems visus tam skirtus pinigus norisi bažnyčiai, o esą ne bankams.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne, nelabai sąžiningai. Tai ką aš aukoju penkis, o jis išskaičiuoja iš manęs. Geriau man tada grynais sumokėti nei taip“, – sako kalbinta moteris.

Lietuvos bankų asociacijos prezidentė paaiškina, kaip veikia sistema – dalis aukos išties keliauja ne bažnyčiai. Tik štai ne iš tikinčiųjų kišenės, o atsiskaito už tai pati bažnyčia.

„Po atsiskaitymais kortele stovi didžiulė infrastrukrūra. O labiausiai žinomos mokėjimų sistemos – Visa ir MasterCard – leidžia atlikti mokėjimus pasaulyje. Taip pat stovi infrastruktūra to banko, kuris suteikė post terminalą. Taip pat to banko, kuris išleido mokėjimo kortelę. Tai padaro mokėjimą, ir natūralu, kad yra šioks toks mokestis“, – teigia Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čepkutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vidutiniškai pagal Lietuvos banko statistiką, nuo 5 eurų aukos maždaug penki centai keliauja ne bažnyčiai, šie skaičiai gali svyruoti. Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos mokslų daktaras sako pats buvo nustebęs tokia naujove bažnyčiose, bet šiandien linkęs jai pritarti.

„Atsiranda daugiau aiškumo, tu paaukoji pinigus, labai aišku, kur tie pinigai paskui nukeliauja. Kai atskaitomybė atsiranda labai aiškūs popieriai ir išlaidų atvejai. Tas atvirumas, kuris atsiranda bažnyčioje, aš jį sveikinu“, – sako VDU Teologijos mokslų daktaras Gabrielius Edvinas Klimenka

REKLAMA

Patys kunigai teigia, esą ar aukojama grynais, ar kortelėmis, pinigai visada kontroliuojami. Atsiradus skaitytuvams, tai padaryti dar lengviau.

„Darom visą deklaraciją. Ir atsiskaitom už kiekvieną mėnesį, aš atsiskaitau, su savo arkivyskupija, yra ekonomo tarnyba, kur kiekvienas kunigas turi pateikti kaip ir kas. Kur mes atsiskaitome, kaip ir kas. O čia lieka pavedimo pėdsakas“, – sako kunigas Algirdas Toliatas.

REKLAMA

Be skaitytuvų, bažnyčioms kiekvienas gali aukoti ir pervesdamas pinigus į nurodytas sąskaitas. Ir visada, kaip priduria dvasininkai, lieka ir senasis būdas – auka grynais pinigais. O tiems, kas nori aukoti bažnyčiai grynais – dvasininkai sako, tokia galimybė visada išliks.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Mano suratimu, visos religijos turi būti atskirtos nuo Valstybės, ir joms turi draudžiama tikintiesiems bei viešai diskutuoti politinėmis, ekonominėmis, ir kitomis su šalies valdymu susijusiomis temomis. Visos religinės koncesijos privalo būti pripažintos pelno siekiančiomis organizacijomis, o taip pat privalo registruotis kaip ūkio subjektai ir mokėti įstatymais nustatytus mokesčius. Bažnyčia (visos religijos) negali gauti Valstybės paramos, nes tai yra netikinčių piliečių teisių pažeidimas - kodėl nereligingas asmuo turi savo mokesčiais išlaikyti religiją (-as) kurios neišpažįsta. Na, o POS bažnyčiose yra tik lengvesnis būdas plėšikauti.
Nei kortele,nei grynais,nėra už ką...
ten neini, tai ir aukoti nereikia. restorane irgi pakisa aparata ir klausia kiek paliksi. sakau pagalvosiu, jei sugalvosiu, tai grynais paliksiu. va taip ir issisuku.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų