Žmonių nereikės kontroliuoti ir prižiūrėti, jei šie pasiskiepys, tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“ sakė J. Sejonienė.
Pone Sejoniene, gal jūs žinote, kam bus suteikta kontrolė ir kas privalės ją vykdyti? Šnekant apie gydymo įstaigas, ten ligoninės matys ir patikrins duomenis, bet jei žmonės norės nueiti į prekybos centrą? Ten prekybos centrai turės tikrinti patys?
Kaip ir paliktas toks laiko intervalas, kad institucijos pasidalintų tokiomis atsakomybėmis, kaip jos gali tą situaciją geriausiai kontroliuoti. Man atrodo, viskas padaryta protingai, nes tikrai bus iššūkių ir bus sudėtinga užtikrinti, pavyzdžiui, transporto priemonėse, apsipirkimo vietose Galimybių paso naudojimą. To laiko tikrai yra pakankamai, kad visi apsispręstų ir prisiimtų savo atsakomybes.
Ar nebus taip, kad tam tikrus draudimus paskelbę ir negalėdami užtikrinti pilnai 100 proc. jų veikimo paskatinsime žmones nesilaikyti ir kitų ribojimų?
Neabejoju, kad institucijos dės pastangas, bet vėlgi, apie ką mes šnekame? Mes šnekame apie atsakingą visuomenę, išsilavinusią visuomenę, nešnekame apie beždžioniukų gaują, kuriai reikėtų kažkokius ribojimus dirbtinai taikyti ir tikėtis, kad juos visus vienodai paveiks ar nepaveiks, vis tiek žmonės turi būti sąmoningi.
Labai tikiuosi, kad dalis tų, kurie iki šiol yra nepasiskiepiję, įvertins tas galimas rizikas, įvertins, kaip gali pasunkėti jų gyvenimas rudenį, ir pasinaudos nemokama galimybe pasiskiepyti, prisidės prie to darbo suvaldant situaciją visiems.
Ar aš teisingai suprantu, kad šios priemonės yra skirtos paskatinti žmones paskubėti pasiskiepyti?
Aš manau, kad neabejotinai taip. Kartu pasiruošti ir institucijoms, ir verslams prisitaikyti prie būsimos realybės, kuri šiuo metu atrodo neišvengiama. Nebent pasiskiepys didesnė visuomenės dalis ir tada bus priiminėjami ir kiti sprendimai.
Visą laidą žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.