• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausioji rinkimų komisija galiausiai suskaičiavo pasiklydusius balsavimo vokus ir skelbia, kad Paluckas Pupiniui pralaimėjo penkiais balsais. Tačiau socialdemokratai skelbia radę aibę pažeidimų, todėl rezultatą grasina apskųsti. Tuo metu į kitą Seimą neišrinkti parlamentarai jau pamažu kabinetuose pradeda kraustyti daiktus. Ateitis kai kuriems miglota – net ir įtakingiems ministrams kurį laiką gresia pabūti bedarbiais.

Vyriausioji rinkimų komisija galiausiai suskaičiavo pasiklydusius balsavimo vokus ir skelbia, kad Paluckas Pupiniui pralaimėjo penkiais balsais. Tačiau socialdemokratai skelbia radę aibę pažeidimų, todėl rezultatą grasina apskųsti. Tuo metu į kitą Seimą neišrinkti parlamentarai jau pamažu kabinetuose pradeda kraustyti daiktus. Ateitis kai kuriems miglota – net ir įtakingiems ministrams kurį laiką gresia pabūti bedarbiais.

REKLAMA

Gintauto Palucko fortūna apdovanoti niekaip nelinkusi. Rinkimų naktį paskelbtas rezultatas socdemų pirmininką varė į neviltį – jis su mažai kam žinomu varžovu – konservatoriumi Edmundu Pupiniu – surinko po lygiai balsų – 7075. Tada paaiškėjo, kad 7 išankstinio balsavimo vokai pasiklydo. Pašto kurjeriai juos į Uteną atgabeno tik šiandien popiet. O tada rinkimų komisija suskaičiavo, kad visgi tų vokų – tik šeši ir balsai pasiskirstė Palucko nenaudai.

„Galima konstatuoti, kad už poną Pupinį buvo paduota 5 balsais daugiau negu už antroje vietoje likusį Palucką. Ir Pupinis šioje rinkimų apygardoje laimėjo“, – sako VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi galutinis rezultatas – 7076 prieš 7071. Tačiau detektyvo socdemai ramiai užbaigti neketina. Pats Paluckas į skambučius ir žinutes šiandien neatsiliepia, už jį kalba pavaduotojas. Ir pasakoja, kad partija Utenos apygardoje užfiksavo krūvą pažeidimų.

REKLAMA

„Rasta 286 traktuojami negaliojantys biuleteniai, kurie turėtų būti kompetentingai peržiūrėti ir įvertinti. Trys maišai, pačiam teko matyt savo akim, nebuvo užsegti taip, kaip turėtų būti užsegti sekmadienį, tai vakar mes pamatėm“, – pasakoja socialdemokratų pirmininko pavaduotojas Justas Pankauskas.

Pralaimėjimas Utenoje blogų žinių siunčia ir ilgamečiam  Seimo nariui Algimantui Salamakinui – jis lieka pirmas už brūkšnio partijos sąraše, nors po pirmojo turo dar puoselėjo viltis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kodėl taip mane nurašot, pirmas po brūkšnio, dar yra šansų, kad po dviejų savaičių liksiu“, – teigia socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

O ir visa partija mandatų skaičiaus nepasididino – jiems lieka 13. Socdemai svarsto kreiptis į VRK ir siekti, kad balsai būtų dar kartą perskaičiuoti.

„Turime 24 valandas nuo paskutinio komisijos protokolo surašymo galimybę pasinaudoti teise prašyti dar kartą perskaičiuoti balsus“, – kalbėjo J. Pankauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Lauros Matjošaitytės, partija turi tokią teisę. Jei bus gautas prašymas, komisija jį svarstys.

Tuo metu dalis seimūnų su pralaimėjimu jau susitaikė, nes ir skųstis nėra kam ir dėl ko. Štai penkias kadencijas parlamente praleidęs Egidijus Vareikis šįkart tautos bilieto tolesniam darbui čia negavo. Tenka pakuotis daiktus. Dėžių jau pilnas kabinetas, tik kraustynės, pasak Vareikio, jam visai ne prie širdies.

REKLAMA

„Žinot, aš esu toks namisėdiško charakterio, nors gal nepatikėsit, sakysit, po užsienius važinėju. Tai pats kraustymosi procesas man sunkus“, – sako Seimo narys Egidijus Vareikis.

Vareikis per savo karjerą į Seimą buvo patekęs su Naująja sąjunga, konservatoriais ir „valstiečiais“. Po tiek laiko iš parlamento, sako, trauktis nebesinori.

„Liūdna gal ne dėl to, kad kraustytis reikia. Liūdna, kad lieka nepabaigtų projektų“, – pasakoja E. Vareikis.

REKLAMA

Tolesnių savo planų ilgametis Seimo narys neatskleidžia, nors užsimena: knygų rašymas – vienas iš variantų.

„Pailsėt nenoriu, nes nepavargau. Esu prietaringas, tai neišduosiu, ką planuoju. Nepykit“, – teigia E. Vareikis.

Beje, tuščiomis neperrinkti Seimo nariai parlamento nepaliks. Tokių yra 60 ir kiekvienam iš jų atiteks ir vienkartinė išmoka – nuo maždaug 3000 iki 17 tūkst. eurų „į rankas“, atsižvelgiant į Seime praleistų kadencijų skaičių. Tikslios sumos paaiškės lapkritį, tačiau Vareikiui už penkias kadencijas gali būti išmokėta apie 13 tūkstančių eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek mažesnė, maždaug 8 tūkst. eurų suma, atiteks Linui Linkevičiui. Užsienio reikalų ministru jis dirbo dvi kadencijas iš eilės, Butkevičiaus ir Skvernelio Vyriausybėse. Naujų darbo pasiūlymų Linkevičius dar negavo.

„Ne, konkrečių pasiūlymų neturiu, matyt, neverta dabar apie tai burti“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Socialdemokratų darbo partiją į rinkimus vedęs Linkevičius pralaimėjimą bando vertinti filosofiškai.

REKLAMA

„Viskas turi pradžią, viskas turi pabaigą, negali begalybė tęstis. Šitoj pozicijoj esu 8 metus, yra kolegų, kurie ilgiau už mane, bet tai labiau išimtis. Pakankamai ilgas laikas, labai intensyvus, kažkada turi keistis, natūralu“, – sako L. Linkevičius.

Pokyčiai ateina ir į trijų Linkevičiaus bendražygių – Juozo Bernatonio, Gedimino Kirkilo bei Irenos Šiaulienės – gyvenimus. Visus juos tauta iki šiol buvo išrinkusi net šešias kadencijas iš eilės. Tai atsispindės ir išmokų sumose.

Pirminiais skaičiavimais, jiems atiteks po maždaug 17 tūkstančių eurų. Tiek pat – ir konservatorių veteranei Irenai Degutienei, tiesa, ji perrinkimo nebesiekė pati. Iš viso biudžete Seimą paliekančių politikų išmokoms buvo numatyta pusantro milijono eurų, tačiau prireiks mažiau – 1,1 mln. Šį kartą mandatus pavyko išsaugoti daugiau Seimo narių nei prieš ketverius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų