Policija inicijavo reidus
Į gatves gaudyti adrenalino riedėjo ir visą savo kelionę „Tik toke“ gyvai transliavo šoninio slydimo mėgėjai, geriau žinomi kaip „drifteriai“.
„Širdis sustos...“, – vaizdo įraše sakė greičio mėgėjas.
Bijodami būti identifikuoti, kelių chuliganai nutraukė filmavimą susitikę atvažiuojantį autobusą.
„Neįmanoma išsėdėti“, – komentavo mašinoje buvęs vaikinas.
Adrenalinas kilo kompanijai didinant greitį.
„Reiktų iš lauko filmuoti. Arba iš kitos mašinos geriausia. Žiūrėk, kokiu kampu eina. Aš visas šlapias jau. Gal čia jau reikia suktis? – Pabandyk stabdį spausti, bus geras. Čia trijų bėgių, keturių“, – tarėsi greičio mėgėjai.
Feisbuko grupės „Reidas“ nariai užfiksavo kitą pažeidimą. Vilniaus rajone, Bezdonyse, vairuotojas taip įsismagino „piešti saulę“, kad ne tik vos neįsirėžė į atvažiuojantį automobilį, bet ir vos „nenuskynė“ autobusų stotelės.
Už tokį chuliganišką vairavimą keliuose, jeigu sučiuptų policija, šiems vaikinams grėstų ne tik didžiulės baudos, bet ir ir teisės vairuoti atėmimas.
Policija dar prieš naujuosius metus surengė akciją, per kurią buvo nustatytos vadinamojo „driftinimo“ vietos, o ekstremalaus vairavimo mėgėjai nubausti.
Panašus reidas surengtas ir sausį. Nežymėta policijos mašina važiavo paskui šonaslydininkus ir fiksavo chuliganiško vairavimo momentus. Vairuotojui nepavyko išsisukti motyvuojant esą slydo netyčia, mat prastos padangos.
Vilniuje vietų „driftinimui“ nebus
Pasak Policijos generalinio komisaro, tuokart surašyta per 200 protokolų. Tiesa, komisaras sako, išeitis adrenalino mėgėjams yra.
„Mes tikrai pasisakom už tai, kad asmenys, kurie nori išlieti savo adrenaliną, galėtų kreiptis į savivaldybę, į privačius asmenis, kad jiems būtų suteiktos tam tikros vietos. Jie galėtų atlikti savo vairavimo įgūdžių tobulinimą nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų“, – siūlė generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.
Tiesa, ne visoms savivaldybėms tokie komisaro pasiūlymai prie širdies. Vilniaus savivaldybės atstovai į kamerą nekalba, bet raštu atsakė, esą tai yra chuliganiškas vairavimas ir aikštelių tokioms ekstremalių pramogų šalininkams nerengs.
„Šiuo metu įrengti „drifteriams“ skirtos aikštelės Vilniaus savivaldybė neplanuoja“, – rašė savivaldybės atstovai.
Šiaulių savivaldybė priešingai – ekstremalus palaiko. Ir šiame regione ekstremalių pramogų mėgėjai turi kur įsibėgėti.
„Labai džiaugiamės, kad atsirado tokie žmonės, šiuo atveju Šiaulių mokymo centras ir privatus verslas, kuri tas problemas išsprendė. Ir jeigu jų nebūtų, tai mums lygiai taip pat reikėtų galvą pasukti, kur drifto entuziastus nukreipti“, – kalbėjo Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda.
Tiesa, kaip sako net ne vienerius metus legaliai šia pramoga besidomintis šiaulietis Mantas, vis dar pasitaiko tokių, kam legalus šonaslydis neįdomus.
„Trūksta to adrenalino. Jie nori kažkur užmiestyje ir jiems tie posūkiai nesikartojantys, gal ir greitis didesnis. Taip pat dar yra, kad užmiestyje niekas nekainuoja“, – svarstė M. Neverdauskas.
Tiesa, Šiauliai sako pasimokę, kai prieš beveik ketverius metus per visą Lietuvą nuskambėjo skandalas, kai Šiaulių „draguose“ vienoje vietoje turėjo būti dešimt žmonių, nes numatyta taisyklėse, o iš tiesų buvo net 3 tūkst. Tad, kaip sako vicemeras, neliko nieko kito, kaip tokią veiklą legalizuoti sudarant sąlygas specialiose vietose ir tokius vairuotojus patraukiant iš miesto gatvių.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.