• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Santaros klinikose įvairių sričių chirurgai džiaugiasi – jiems nebereikia operacijų atlikinėti stovint, nes tai gali padaryti naujas robotas. Santaros klinikų darbuotojai sako, kad chirurgams padedantis robotas operacijas atlieka preciziškiau ir tiksliau nei žmogaus ranka. 

Santaros klinikose įvairių sričių chirurgai džiaugiasi – jiems nebereikia operacijų atlikinėti stovint, nes tai gali padaryti naujas robotas. Santaros klinikų darbuotojai sako, kad chirurgams padedantis robotas operacijas atlieka preciziškiau ir tiksliau nei žmogaus ranka. 

REKLAMA

Naujas Santaros klinikų robotas už pusketvirto mln. eurų jau dvi savaites padeda urologijos, pilvo, krūtinės bei ginekologijos sričių chirurgams atlikti operacijas. Chirurgai atsisėda prie konsolės, kur su specialiais akiniais mato 3D rezoliucijos erdvinį vaizdą ir valdo roboto „rankas“ su pulteliais. 

Per tikrą operaciją šalia operacinio stalo stovi dar chirurgo pagalbininkas, seselė. Viską stebi ir anesteziologas.

Santaros klinikos robotą turi jau dvi savaites. Per tą laiką chirurgai jo pagalba atliko jau 20 operacijų. Prieš tai gydytojai valdyti robotus mokėsi apie 3 mėnesius. Tačiau bent jau kol kas operacijas prižiūri specialūs ekspertai iš užsienio, kurie žino viską apie naująją inovaciją. 

REKLAMA
REKLAMA

Štai klinikų urologijos skyriaus vedėjas sako, kad pirmos operacijos vyko sklandžiai.

„Mes pasirinkome onkologinius, prostatos vėžio pacientus. Tai, matyt, jiems didžiausia nauda, atliekant robotines operacijas. Taip pat yra inkstų vėžio pacientai su mažais navikais, kuriuos galima būtų pašalinti, išsaugant inkstą. Galbūt ateityje planuotume ir inkstų donorystės atvejų operacijas“, – sako urologijos skyriaus vedėjas gydytojas-urologas Albertas Čekauskas.

REKLAMA

Pažangia inovacija džiaugiasi ir kitų sričių chirurgai.

„Pagrindinis dalykas, tai tarpuplautyje esančią patologiją, įvairius darinius tarpuplautyje, galima būtų saugiau, lengviau šalinti tokios chirurgijos pagalba. Tame tarpe ir augliai, kitos kilmės navikai“,– pasakoja krūtinės chirurgas Žymantas Jagelavičius.

„Tai yra puikus vaizdas, daug geresnė vaizdo rezoliucija, tiksli elektros paskirstymo galia, mažiau termiškai veikiami audiniai. Tai, aišku, pagerina paciento sveikimą, pagreitina išsirašymą iš ligoninės“, – teigia ginekologijos skyriaus vedėjas Vilius Rudaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojai džiaugiasi ir dėl to, kad dabar darant operacijas nereikia stovėti sustingus vienoje padėtyje valandų valandas.

„Yra rankos, tik riešai juda, nepavargsta pečiai, nes dažnai chirurgams, kurie dirba laparoskopinėse ilgose operacijose, dažniausia liga – epikondilitas, kuri paveikia praktiškai visus chirurgus“, – sako V. Rudaitis.

Santaros klinikų generalinis direktorius vadina naująjį klinikos už Europos Sąjungos struktūrines lėšas įsigytą pirkinį – žengimu į naująją robotinės chirurgijos erą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra Kembridžo mokslininkų sukurtas chirurginis robotas, kuris vadinasi „VERSIJUS“. Kol kas koncentruojamės į onkologines arba rekonstrukcines operacijas mažajame dubenyje, pilve, bet tendencija – vis daugiau sudėtingų, ertminių operacijų atlikti robotiškai“, – pasakoja Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius.

O esą užsienyje tokius robotus klinikos pradėjo naudoti dar anksčiau ir atlikti tyrimai parodė, kad robotinės chirurgijos pagalba atliekamos operacijos yra tikslesnės, dėl to pacientai po jų ir atsistato greičiau.

REKLAMA

„Leidžia labiau, tiksliau išsaugoti gyvybines organizmo funkcijas – lytinę funkciją, šlapimo laikymą, išmatų laikymą. Visą tai, kas leidžia greičiau grįžti į darbą, šeimą, greičiau išeiti iš ligoninės“, – sako F. Jankevčius.

F. Jankevičius užsimena apie tai, kad artimiausiu metu sieks tokių robotų įsigyti ir daugiau. O taip pat panašių inovacijų ir kitoms sritims.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Tie robotai vilniuj jau šposu prirėtė , neužprogramavo kad dieda o ne boba reikia operuoti , tai jie pimpalus pjovė gal savaite , kol klaida pastebėjo .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų