Maskvą taip pat kankina nežmoniški 30 laipsnių viršijantys šalčiai. Dėl gaisro Maskvoje transformatorinėje be elektros energijos liko daugiau kaip keliasdešimt namų.
Tūkstančiai maskviečių sėdi be šilumos
Maskvoje kai kurie namai tapo panašūs į apšalusius ledo urvus. Todėl kai kurios šeimų ėmė kūrenti laužus tiesiog namų kiemuose. Šalta ir ligoninėse, čia temperatūra nepakyla aukščiau 10 laipsnių Celsijaus.
„Rusai visada mėgsta pasistatyti vitriną, kuri yra rodoma visam pasauliui. Tai šiuo atveju Maskva yra kaip toks ekonominis centras ir Sankt Peterburgas, kaip kultūrinis centras. Tuo tarpu ties trečiu Maskvos žiedu prasideda skurdas ir nukritę kreivi namai“, – teigė ekonomistas Marius Dubnikovas.
Podolsko gyventojai išėjo į centrinę miesto aikštę reikalaudami valdžios grąžinti šildymą.
Tačiau informacija apie 60 procentų Rusijos teritorijos sukausčiusius šalčius slepiama. Daugelis žmonių vaizdų, komentarų ir prašymų „Telegram“ kanale trinami nedelsiant. Šalčių sukaustytos Rusijos miestų ir miestelių vaizdai primena Holivudo fantastinius siaubo filmus.
„Paradokas, bet viena daugiausiai dujų išgaunanti valstybė pasaulyje nėra dujifikavusi savo tautos, didžioji dalis tautos šildosi malkomis, anglimis ar dar kažkuo, ką turi sudeginti. Ir tai egzistuoja daugybę metų ir dabar pradeda ryškėti“, – pastebi M. Dubnikovas.
Kai kurios Sankt Peterburgo, Krasnojarsko srities gyvenvietės ir daugybė kitų Rusijos miestų bei miestelių gyventojų taip pat sėdi be elektros, vandens ir šilumos.
Pranešama, jog Kuznecovo kaime mirė žmogus, apsinuodijęs anglies monoksidu nuo veikiančio benzininio generatoriaus.
„Čia yra tas paradoksas, kai dalis visuomenės gyvena sočiai, o kita dalis gyvena kažkokiam 19-ajame ar 20-ajame amžiuje pagal savo gyvenimo kokybę“, – stebėjosi ekonomistas.
Rusiją alina ir maisto stygius
Didžiuosiuose supermarketuose dingo vištienos produktai ir kiaušiniai. Belgorodo, Krasnojarsko mikrorajonuose nusidriekė ilgos eilės prie kiaušinių, kurių pakuotė kainuoja jau beveik vieną JAV dolerį.
„Prekių ten irgi stinga, mes nepamirškime, kad Rusija importuodavo labai daug genetiškai modifikuotos vištienos ir pigiai ją parduodavo, o atėjus sankcijoms pradėjo trūkti kiaušinių, vištienos“, – pastebi M. Dubnikovas.
Stingdantys šalčiai kasmet nusineša šimtus Rusijos gyventojų gyvybių. Karas pražudo tūkstančius. Tačiau Vladimirui Putinui į rusų gyvybes nusispjaut. 2024-tuosius Rusijos diktatorius paskelbė šeimos metais, reikalaudamas gimdyti kuo daugiau vaikų dėl prastėjančios demografinės situacijos. Tačiau šąlantys rusai Kremliui nė motais, nes jų prioritetas – patrankų mėsa.
„Skurdas lemia, kad sankcijos neveikia taip stipriai, nes jei sankcijos tokios įvestos būtų kur vakarų Europoje, tai visuomenė pradėtų bruzdėti, o kai tu neturi nieko, tai iš tavęs ir nėra ką atimti, tai va čia ir yra pagrindinis dalykas“, – teigė M. Dubnikovas.
Visą laidos reportažą žiūrėkite straipsnio viršuje.
Sako kiausiniu dezute doleris, gal pilieciai seniai buvo musu krautuvei?
O lenkiska vistiena matai ryjantys mazavaikiai darzeliuose nemodifikuota vistiena... =)) rasha savam lygi, bet LT toli nenuejus. Ekonomikos ministre sako gerai kad brango dujos biedniausiems. . .