Socialiniuose tinkluose ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip viename Mariupolio kieme stovi sunkvežimis su didžiuliu ekranu, kuris transliuoja propagandinį Kremliaus TV kanalą.
Vėliau šios naujienos vaizdo įrašu pasidalijo ir Rusijos naujienų agentūra TASS. Esą Mariupolyje „dislokuoti 3 mobilūs gyventojų informavimo kompleksai, kurie transliuoja Rusijos TV kanalus, teikia pagrindinę informaciją gyventojams ir rodo animacinius filmukus vaikams“.
Tokius rusų veiksmus internautai vadina visiška įžūlybe – rusų pajėgų sugriautame mieste gyventojai dar turi klausytis jų propagandos.
„Jų namai virto griuvėsiais, bet Mariupolio gyventojai dar turi kentėti ir po miestą važinėjančius rusų sunkvežimius su dideliais TV ekranais, lojančiais Kremliaus propagandą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ situaciją komentavo vienas vartotojas.
„Negaliu patikėti, esu įsiutęs. Jie sugriovė mano miestą, nieko neatstato, bet atveža savo smegenų plovėjus“, – piktinosi kitas „Twitter“ vartotojas.
Savo akimis pamatyti vaizdo įrašus galite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Primename, kad Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka antradienį CNN pareiškė, kad mieste nuo karo pradžios galėjo žūti 22 tūkst. žmonių.
„Mariupolis dabar yra vaiduoklių miestas“, – sakė jis.
P. Andriuščenka teigė, kad šį skaičių įvardija daugybė mieste vis dar esančių pareigūnų. Vis dėlto manoma, kad skaičius dar toli gražu nėra galutinis ir iš tikrųjų yra kur kas didesnis.
Pasak P. Andriuščenkos, mirusiųjų laidojimo procesą apsunkino Rusijos pareigūnų primygtinis reikalavimas, kad atgauti kūnai būtų atvežti į morgą ir kad asmuo, norintis pasiimti kūną, turi sutikti įrašyti vaizdo įrašą, kuriame pareiškėjas teigia, kad mirusįjį nužudė Ukrainos kariuomenė.
P. Andriuščenka teigia, kad Mariupolis antradienio naktį yra miestas, įmestas į viduramžius.
„Miesto viduje visiškai tamsu. Vienintelė šviesa sklinda nuo Rusijos karių ir rusų patrulių“, – sakė jis.
„Visur tvyro mirties ir ugnies kvapas“, – pridūrė jis.
P. Andriuščenka sako, kad jo kontaktai piešia humanitarinės katastrofos apimto miesto, turinčio labai mažai kontaktų su išoriniu pasauliu, vaizdą. Mobilusis ryšys Mariupolyje dar tik pradedamas atkurti.
Be to, gyventojai negali laisvai judėti – norint judėti mieste, reikia specialių leidimų, o filtravimo sistema neleidžia likusiems gyventojams iš viso pabėgti.
Praėjusį penktadienį miestas oficialiai atiteko Rusijos pajėgoms. Penktadienį pasidavė paskutinė „Azovstal“ gynėjų grupė plieno gamykloje, kurioje jie laikėsi kelias savaites.