Šalia pasidalinto vaizdo įrašo A. Geraščenko rašė, kad pagaliau matyti pirmieji sankcijų rezultatai.
„Šimtų tūkstančių ukrainiečių pastangos sumenkinti informacinį ir psichologinį, griaunantį Putino režimą – duoda pirmuosius rezultatus. Visoje Rusijoje prie bankomatų nusidriekia eilės žmonių, kurie ketina išsiimti grynųjų pinigų.
Juk nuo rytojaus „Visa“ ir „Mastercard“ nutrauks savo darbą Rusijoje.
Štai tokios eilės Maskvoje – pavyzdys, bet man atrodo, kad jos per trumpos. Ne visi rusai žino, kad jų ekonominė sistema pavirto mėšlu.
Būtina eskaluoti! Siųskite dar daugiau laiškų ir komentarų, žinučių apie Rusijos ekonominį žlugimą. Apie rublį į dolerį – nuo 1 iki 500. Apie visų sąskaitų blokavimą doleriais ir eurais. Dirbame toliau! Šlovė Ukrainai!“.
Kas yra SWIFT ir kaip ji veikia?
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad atjungimas nuo SWIFT sistemos yra viena iš paveikiausių sankcijų, kurių Vakarai iki šiol ėmėsi prieš Ukrainą užpuolusią Rusiją.
Bankai naudojasi SWIFT sistema, kad siųstų standartizuotus pranešimus apie tarpusavyje atliktus pinigų pervedimus, pinigų pervedimus klientams ar aktyvų pirkimą ir pardavimą.
SWIFT sistema naudojasi daugiau nei 11 tūkst. finansų institucijų iš daugiau nei 200 šalių, todėl ji yra laikoma tarptautinės finansinių pervedimų sistemos „stuburu“.
Dėl savo svarbiaus vaidmens finansų sektorius, ši bendrovė turi bendradarbiauti su valdžios institucijomis užkardant terorizmo finansavimą
Taktine prasme „privalumai ir trūkumai yra diskutuotini“, agentūrai AFP sakė Briuselyje įsikūrusio analitikų centro „Bruegel“ direktorius Guntramas Wolffas (Guntramas Volfas).
Praktine prasme atjungimas nuo SWIFT sistemos reiškia, kad Rusijos bankai negalės ja naudotis, kad atliktų ir priimtų su prekyba susijusių mokėjimų iš užsienio finansinių institucijų ar joms.
„Veiklos prasme tai yra tikras galvos skausmas“, – sakė G. Wolffas, ypač Europos šalims su nemažomis prekybos su Rusija apimtimis, nes Rusija yra didžiausia gamtinių dujų tiekėja.
Vakarų šalys taip pat grasino atjungti Rusiją nuo SWIFT sistemos ir 2014 metais, kai ši aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį.
Tačiau tokios didelės šalies (Rusija taip pat yra ir stambi naftos eksportuotoja) atjungimas nuo SWIFT sistemos gali paskatinti Maskvą spartinti alternatyvios pervedimų sistemos, pavyzdžiui, su Kinija, kūrimą.
Vaizdo įrašą galite pamatyti straipsnio pradžioje.