Prieš pora savaičių kauniečius sukrėtė muštynės Laisvės alėjoje, kur santykius aiškinosi dviejų nusikalstamų grupuočių atstovai – devyniese užpuolė keturis sėdėjusius kavinėje, daužė metaliniais strypais, skraidė kėdės ir liejosi kraujas. Persigandę tautiečiai prabilo apie sugrįžusius laukinius 90-uosius. Tačiau vidaus reikalų ministrė ramina – kriminogeninė situacija Kaune gerėja.
„Rezonansiniai įvykiai, kaip neseniai įvykęs, sukelia klausimų, kas vyksta, ar mūsų tarnybos veikia, kad būtų užtikrintas saugumas. Tai norime patikinti, kad kriminogeninė situacija neblogėja, ji net gerėja“, – teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Policijos generalinis komisaras pritaria ministrei.
„Praėjusių kelių metų perspektyvoje buvo sutriuškintos dvi labai aukštos grėsmės grupuotės, kurių kilmė buvo Kaune“, – tikino Renatas Požėla.
O dėl muštynių Laisvės alėjoje patikina, kad tai vienetinis atvejis. Jau sulaikyti 6 iš 9 užpuolikų, tad laiko klausimas, kada byla pasieks teismą.
„Ir iš to vienetinio atvejo mes tikrai pasidarėme didžiulius namų darbus. Šiandien turbūt kauniečiai jaučia didesnę viešųjų erdvių kontrolę, tam tikrą ženkliai padidintą dėmesį jaučia ir ana barikadų pusė“, – teigė R. Požėla.
Policijos vadas sako, kad pareigūnai žino ir stebi visas Kaune ar kituose Lietuvos miestuose susiformavusias ir mūsų šalyje ar už jos ribų veikiančias nusikalstamas gaujas ir jų narius. Tik jų konkrečiai neįvardija.
„Mes priskaičiuojame dešimtimis grupuočių, o narių skaičių šimtais. Pagrindinę savo veiklą vykdo užsienyje. Mūsų analitikai sako, kad didžioji dalis organizuoto nusikalstamumo grupuočių orientuotos į veiklą su neteisėta narkotikų apyvarta“, – sakė R. Požėla.
Būtent su narkotikais ir jų platinimu susijusioms byloms pastaruoju metu skiriamas ypatingas dėmesys. Tai pasaulinė tendencija.
„Lietuva yra išsiskirianti tuo, kad sėkmingai kovoja su organizuotu nusikalstamumu, ypatingai narkotikų srityje. Tą rodo išimti didžiuliai kiekiai narkotinių medžiagų – pernai 10 tonų“, – tikino A. Bilotaitė.
O bene didžiausia problema įvardija – narkotikų platinimą nepilnamečių tarpe. Pareigūnai tirdami tokias bylas ieško naujų tyrimo taktikų.
„Šiais metais turėjome aštuonias tokias bylas, jos siekė užsienio valstybes, nustatėme tam tikrus kanalus, kaip patenka tos narkotinės medžiagos, kas jas platina, kas tie veikėjai, tai šiose situacijose keičiame darbo metodus. Manome, kad saugumas mokyklose taip pat bus užtikrintas“, – teigė Kauno policijos viršininko pavaduotojas Darius Pliavga.
Čia pareigūnai kreipiasi ir į tėvus.
„Kai iš kažkur vaikas pradeda disponuoti tūkstančiais eurų ir tėvai to nemato – tai klausimas ne vien policijai“, – sakė R. Požėla.
Pasak pareigūnų, pastaruoju metu nepilnamečius nusikalstamos grupuotės vis dažniau įtraukia į narkotikų platinimo voratinklį. Tad tikisi bendradarbiavimo ir su švietimo įstaigomis, ir su tėvais.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.