Lesterio gyventojai laisve džiaugėsi neilgai. Po to, kai mieste per dvi savaites koronavirusu užsikrėtė 944 žmonės, nuo šiandienos Lesteryje vėl įvedamas karantinas, tad išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines, čia uždaromos visos parduotuvės ir prekybos centrai.
Mokyklos ir darželiai duris užveria nuo ketvirtadienio, o užkandinės, barai, restoranai, viešbučiai ir grožio paslaugų salonai, kurie nuo liepos 6 d. turėjo atsidaryti, paslaugų teikti negalės dar mažiausiai dvi savaites. Lesteris tapo pirmuoju Jungtinės Karalystės miestu, kuriame vėl įvestas griežtas karantinas, kai visoje šalyje jis švelninamas.
„Rekomenduojame Lesterio žmonėms kuo daugiau laiko leisti namuose ir vengti nebūtinų kelionių. Mes atidžiai stebėsime, kaip žmonės laikosi socialinio atstumo ir jei bus būtinybė, imsimės kitų priemonių virusui suvaldyti“, – sako sveikatos sekretorius Matt Hancock.
Serbijoje daugėja užsikrėtimų
Pastarąją savaitę šimtai naujų atvejų kasdien fiksuojami ir Serbijoje. Vien per praėjusią parą „Covid-19“ nustatytas 274 žmonėms.
Susirgimų kreivė Serbijoje gerokai šoktelėjo po birželio 21-ąją surengtų rinkimų. O valdančiosios partijos šventiniame vakarėlyje, kuriame politikai šventė ir glėbesčiavosi be kaukių, koronavirusu užsikrėtė šalies gynybos ministras, taip pat nacionalinės asamblėjos pirmininkė.
Dabar Serbijoje bent keli miestai, paskelbti koronaviruso židiniais. Juose vėl įvesta nepaprastoji padėtis, nors ją Serbija atšaukė dar gegužės pradžioje.
Panaši situacija ir Portugalijoje. Sostinės Lisabonos apylinkėse – net 19 rajonų – po dviejų mėnesių pertraukos nuo rytojaus vėl bus ribojamas žmonių judėjimas, o burtis portugalai galės ne į didesnes nei penkių asmenų grupes.
PSO įspėja apie pavojų
Pasaulio sveikatos organizacija įspėja – blogiausia dar ateityje.
„Kai kuriose šalyse, kurios švelnina karantiną, vėl daugėja viruso atvejų. Mes visi norime, kad pandemija pasibaigtų. Norime grįžti į normalų gyvenimą, bet pabaigos dar nematyti. Nors nemažai šalių padarė šiokią tokią pažangą, visuotiniu mastu pandemijos plitimas netgi spartėja“, – pasakoja Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedros Adhanom Ghebreyesus.
O tai reiškia, kad medikų laukia daug darbo, ypač jei sulauksime antros koronaviruso bangos. Dėl to Vokietijos kelionių organizatorius TUI atrinko 180 priešakinėse linijose dirbusių medikų ir 5 dienų nemokamoms atostogoms juos atskraidino į Graikijos Koso salą.
„Man tai buvo staigmena. Net nežinojau, kad mane nominavo šiai kelionei, bet esu labai laiminga, nes esu labai pavargusi ir man tikrai reikėjo atostogų“, – teigia medicinos sesuo Lara.
Tai – pirmieji šios salos lankytojai nuo koronaviruso krizės pradžios, todėl vietinių pasitinkami net su šokiais ir dainomis.