Psichologė Viktorija pradeda nuotolinę konsultaciją. O kartu ir tokiu būdu prisijungia prie projekto „visipsichologai.lt“.
Specializuotas portalas jau subūrė per 30 įvairių sričių psichologų, kurie nuo šiol siūlo naujovę – kviečia klientus ne į savo kabinetus, o prie kompiuterio ar telefono ekrano ir teikia vaizdo konsultacijas.
„Mes turime savo kabinetus Vilniuje ir Kaune. Tai yra du miestai, o klientų yra tikrai ne tik tuose dviejuose miestuose. Tai visa tai iš tiesų leidžia ir žmonėms mus lengviau rasti, ir mums patiems suteikti jiems paslaugą nebūtinai važiuojant“, – sako psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė.
Projekto iniciatoriai tvirtina, kad per karantiną psichologines paslaugas teikiančių specialistų poreikis Lietuvoje išaugo beveik tris kartus. Tai patvirtina ir jie patys.
„Jeigu aš priimčiau visus pacientus, kurie man skambina, tai aš dirbčiau 24 valandas 7 dienas per savaitę. Tikrai srautas pacientų ryškai padidėjo“, – pasakoja psichiatras, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis.
O to priežastis – užsitęsęs karantinas, baimė dėl artimųjų sveikatos, nežinia dėl antrosios viruso bangos, darbo ir pajamų.
„Didėja žmonių pasimetimas, agresyvumas, nusivylimas, bejėgiškumas ir agresija į tą bejėgiškumo reakciją. Pandemija yra pirmoji kūno liga, kuri sukėlė tokias dideles pasekmes psichikos, protinių sutrikimų suvokimui. Iš tikrųjų, žmonės pradėjo jausti, kad tai ne tik su kūnu yra bėda, kad yra su jų gyvenimu, savijauta, su jų energija bėda. Ir čia iš tikrųjų pagalbos reikia“, – teigia E. Laurinaitis.
Daugelis kalbintų žmonių pripažįsta, kad per karantiną užklupęs nerimas juos kamuoja iki šiol ir nesigėdija pripažinti, kad jiems padeda specialistai:
„Naudojuosi. Taip. Nuo liepos mėnesio pradėjau. Ir koronavirusas turėjo įtakos, ir kiti reikalai.“
„Visi neliko abejingi šiai situacijai, tai toks visuotinis nerimas, jis persiduoda iš žmogaus žmogui.“
„Darbo nėra. Ne,tikrai ne iš gerųjų. Čia toks laikas atėjo, kad neįmanoma niekur įsidarbinti.“
„Bet kurį žmogų karantino tas laikotarpis paveikė savotiškai. Arba finansiškai, arba morališkai. Ir aš manau, kad jeigu būtų buvusi tokia pagalba, tai daug žmonių būtų kreipęsi. Nes kur buvo tie telefonai, būtent per karantino laikotarpį, tai ten būdavo neįmanoma prisiskambinti.“
Na, o dabar, prisijungę prie platformos „visipsichologai.lt“, žmonės gali išsirinkti specialistą iš trijų pagrindinių kategorijų. Vieni psichologai konsultuoja poras ir šeimas, kiti – vaikus ir paauglius, treti – teikia individualias asmenines konsultacijas suaugusiems. Tačiau piniginę teks patuštinti – priklausomai nuo patirties ir specializacijos, psichologo vaizdo konsultacija atsieis nuo 20 iki 60 eurų.
„Psichologas turi būti pabaigęs bakalauro ir magistro psichologijos studijas. Tai nėra taip, kad tai būtų žmogus tiesiog iš gatvės, kuris ateina sako – aš konsultantas ir būsiu psichologas ir teiksiu paslaugas. Planas yra toks, kad iki metų pabaigos būtų 100 psichologų, kurie galėtų teikti paslaugas pastoviai“, – kalbėjo projekto partneris Rimgaudas Leonavičius.
Projekto iniciatoriai ketina teikti ir karjeros psichologų konsultacijas darbo netekusiems žmonėms, taip pat įmonėms, kurios susiduria su įtampa ir smukusiu efektyvumų.