Pokalbis su J. Augučiu – TV3 žinių „Dienos komentare“.
Praeitą savaitę matėme, kad naujų užsikrėtimų COVID-19 atvejai kilo iki pusketvirto tūkstančio. Ar čia jau viršūnė, ar dar gali kilt?
Tai priklauso nuo mūsų. Aišku, kad dar kils, nes pandemijos kilimas turi tam tikrą inerciją ir ji pakankamai ilga – maždaug 2 savaičių. Net jeigu šiandien imtumėmės labai stiprių priemonių, tai rezultatų sulauktume už 14-15 dienų.
Žiūrint į tuos skaičius, akivaizdu, kad mes jau vėluojame su griežtesnėmis priemonėmis, kurios dabar po truputėlį įvedamos. Bet tą reikėjo daryti prieš porą savaičių, kada perkopėme per 2 tūkstančius, kada ligoninėse turėjome virš pusantro tūkstančio sergančiųjų – tada reikėjo staigiai imtis tokių priemonių.
Kokių priemonių derėjo imtis?
Pirmiausia, tai srautų sumažinimas, susibūrimų skaičiaus mažinimas. Šitoje vietoje jau nebegalima išskirti, kad leistų tik su galimybių pasu, o kitiems neleistų – kažkurį laiką tektų tam tikrus apribojimus pakentėti visiems, nes užsikrėtimų skaičius ir tarp pasiskiepijusių yra nemažas.
Dar vienas... Gal būsiu labai nepopuliarus ir už tai mane kritikuos, bet vis dėlto turiu pasakyti, kad mes šiek tiek ir su švietimu įvarėme save į kampą paskelbdami, kad jokiu būdu, niekada nebestabdysime savo švietimo. Mano nuomone, jau prieš porą savaičių reikėjo arba išleisti vaikus į papildomas atostogas, arba išleisti lavinimą į nuotolinį. Skirtumas nuo praeitų metų būtų, kad ribotam laikui, bent jau mėnesiui. Tam, kad sustabdytume tą didžiulį, po 20 procentų per savaitę atvejų augimą.
Kas mūsų laukia po Vėlinių? Žmonės važinės, susitiks, bendraus – kas bus?
Po poros savaičių vėl matysime tam tikrą piką. Todėl aš ir anksčiau sakiau, ir dabar sakau – būtų buvę labai svarbu, kad iki Vėlinių būtume tą piką pasiekę ir pradėję kažkiek žemėti. Keturios dienos, didelis bendravimas tikrai iššauks tam tikrą padidėjimą, tam tikrą pliūpsnį.
Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.