Bene svarbiausia rožių auginimo taisyklė – pirmiausia jas pasodinti į kuo trąšesnę žemę. Anot gėlininkės, agronomės Valentinos Minkienės, žemė turi būti laidi vandeniui.
„Ne ant tiek, kad kaip smėlis ima ir pradžiūsta. Jas liejam gausiai, bet retai. Vienam augalui galima iki 10 litrų vandens pripilti“, – tikino V. Minkienė.
Tačiau laistydami jokiais būdais nepadarykite vienos klaidos, dėl kurios jūsų rožes gali užpulti ligos.
„Šiukštu negalima lieti ant lapų, tik į žemę, nes jeigu pradėsim purkšti, kiti mėgsta atvėsinti karštą dieną, tai iškart prasidės ligos, dėmėtligė, iškart lapai byra“, – aiškino gėlininkė.
„Tiesiog netgi nudegina, su paprastu vandeniu nudegina lapus ir ant lapų mes galime tada aptikti labai daug tokių šviesių dėmelių“, – specialistei antrino Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytoja, mokslų daktarė Elena Survilienė.
Taip pat labai svarbu laiku nuskabyti peržydėjusius žiedus, nes tada ims augti nauji ūgliai.
„Dekoratyvumas tada labiau išsaugomas. Juo labiau, kada yra nužydėje žiedai, jie yra negyvi audiniai ir labai dažnai pradeda pūti“, – tikino mokslų daktarė E. Survilienė.
Daugiau patarimų, kaip prižiūrėti rožes, kokias trąšas rinktis ir kaip teisingai kirpti rožes, žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Svajonių sodai“.