Didelių abejonių kas taps šių metų BAFTA apdovanojimų nugalėtoju nebuvo. Juosta „Oppenheimeris“, panašu, pasaulį išvydo tinkamu metu – iš didelių ekranų visam pasauliui papasakojo baisiausio žmonijos istorijoje ginklo ir jo kūrėjo istoriją. Tuo metu, kai žmonija ir vėl stovi prie pasaulinio karo slenksčio.
„Oppenheimeris“ pelnė 7 apdovanojimus
Filmo režisierius atsiimdamas apdovanojimą pagerbė tuos, kas pastaruosius pusę amžiaus kovoja už branduolinių arsenalų mažinimą.
„Pastaruoju metu viskas eina bloga linkme. Todėl priimdamas apdovanojimą norėčiau pripažinti jų pastangas“, – atsiimdamas apdovanojimą teigė režisierius Christopheris Nolanas.
„Oppenheimeris“ susišlavė ne tik geriausios juostos ir geriausio režisieriaus prizus. Už geriausią vaidybą apdovanotas ir bombos kūrėją įkūnijęs Cillianas Murphys, taip pat ir antraplanį vaidmenį atlikęs Robertas Downey. Iš viso juosta susišlavė 7 apdovanojimus.
Karo grimasų atvaizdavimas tris apdovanojimus pelnė ir sukrečiančiai juostai „Interesų zona“, pasakojančiai apie Aušvico koncentracijos stovyklos komendanto ir jo šeimos gyvenimą šios nacių mirties stovyklos pašonėje.
O geriausia drama pripažinta jau šių laikų genocidą menanti dokumentika iš Mariupolio. Apdovanojimą pelnė juosta „20 dienų Mariupolyje“, kurioje žurnalistas Mstyslavas Černovas visiems dar kartą priminė, kaip rusofašistai naikino Mariupolį mažiau nei prieš dvejus metus.
Karo siaubą vaizduojantys filmai susižėrė tiek apdovanojimų, kad jų visai nebeliko pernai daugiausia pinigų – beveik 1,5 mlrd. JAV dolerių kūrėjams uždirbusiai „Barbei“. Jos kūrėjai iš Londono išvyko be apdovanojimų, tik su penkiomis nominacijomis.
Labiau Britų kino ir televizijos meno akademiją sužavėjo kita – kur kas tamsesnė komedija. Geriausia aktore pripažinta Emma Stone, kuri siurrealistiniame filme „Prasti reikalai“ įkūnijo moteriškąją Frankenšteino versiją.
Ši juosta susižėrė net penkis apdovanojimus.
Visą TV3 žinių reportažą žiūrėkite straipsnio viršuje.