Skambant legendinės grupės „U2“ dainai „One“ į Sorbonos universiteto kiemą Prancūzijos Garbės sargybos kariai įneša žiauriai nužudyto mokytojo Samuelio Paty karstą. Atsisveikinti su radikalaus islamo auka atvyko ne tik mokytojo artimieji, bet ir daugiau nei 400 svečių, taip pat ir šalies prezidentas Emmanuelis Macronas. Jis S. Paty vadina „tyliuoju herojumi“.
Ant mokytojo karsto Garbės legiono ordinas – aukščiausias valstybinis apdovanojimas, skiriamas už ypatingus nuopelnus Prancūzijai. Juo mokytojas apdovanotas po mirties.
„Samuelis Paty praėjusį penktadienį tapo mūsų Respublikos, mūsų noro nugalėti terorizmą ir sumenkinti islamistus veidu. Jis visų mūsų noro būti laisvais piliečiais veidu“, – sako Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
47-erių istorijos ir geografijos mokytoją prie mokyklos Paryžiaus priemiestyje penktadienį užpuolė ir jam galvą nupjovė 18-metis čečėnų kilmės islamistas. Užpuoliką pareigūnai nušovė įvykio vietoje.
S. Paty radikalių Prancūzijos islamistų taikiniu tapo, kai spalio pradžioje, pamokos apie žodžio laisvę metu mokiniams parodė pranašo Muhammado karikatūras. Prieš tai jis paprašė iš klasės išeiti islamą išpažįstančius mokinius, kuriuos pranašo atvaizdo demonstravimas galėtų įžeisti.
Nuo tos dienos S. Paty buvo grasinama, o atkeršyti jam agitavo vienos moksleivės tėvas. Pareigūnai sulaikė penkiolika su mokytojo nužudymu siejamų asmenų, keturi iš jų paaugliai moksleiviai.
Po šio žiauraus susidorojimo uždaryta viena Paryžiaus mečetė ir uždrausta islamo grupuotė. Prancūzijos teisėsauga skelbia, kad mokytojo žudikas prieš šaltakraujišką išpuolį dviem moksleiviams sumokėjo po 300 eurų, kad šie padėtų atpažinti mokytoją S. Paty.