Nevėžio gatvės vieno daugiabučio gyventojai Panevėžyje dėl namo bendrijos pirmininkės įsivėlė į teismų karuselę. Gyventojai Vitaliją Valkiūnienę kaltina manipuliacijomis bendrijoje.
„Na, jeigu nebuvo susirinkimo, suprantat, tos dienos susirinkimo nebuvo, o tam protokole parašyta, kad išrinkta aš revizore. Tai parašą padirbo, ten gal 20 parašų dar. Dar plius mirusieji įtraukti į tą protokolą“, – sako daugiabučio gyventoja Aldona Vertelkienė.
49-erių pirmininkė Panevėžio savivaldybės įmonės „Butų ūkis" darbuotoja. Bylos duomenimis, statinių priežiūros inžinierė taip norėjo tapti namo bendrijos pirmininke, kad ryžosi nusikaltimui – klastojo neegzistuojančių namo susirinkimų protokolus.
„Bendrijos nariai kreipėsi į prokuratūrą pareiškimu nurodydami, kad jų name galimai klastojami bendrijos susirinkimo protokolai. Ištyrus medžiagą buvo nustatyta, kad tikrai buvo nusikalstama, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – pasakoja prokurorė Sigita Bielskytė.
Dvejus metus bendrijai vadovavusi moteris, pagal bylą, net atlyginimą sau nusistatė suklastojusi neva įvykusio gyventojų susirinkimo popierius. Negana to, kad pati sau skyrė 120 eurų per mėnesį, dar su namo bendrija sudarė ir mašinos nuomos sutartį.
„Pasirodo, kad jinai, paskui tik išsiaiškinom, kad ji kažkaip apiformino, kad mes mašiną kaip Seimo nariai iš jos nuomuojam“, – teigia daugiabučio gyventoja Birutė Šilinienė.
„Klastojo protokolus, tokiu būdu pasiėmė sau atlyginimą, manom, neteisėtai. Žmonės turi nuostolių, turės iš naujo tvirtinti įstatus, tai irgi yra pinigėliai“, – kalbėjo naujoji namo pirmininkė Lilija Bukaskienė.
„Butų ūkio" darbuotoja kaltinimų kratosi ir vadina juos sufabrikuotais.
„Sufabrikuota byla. Mes tavęs nerinkom visai, atvedė ir pastatė tave ant susirinkimo, ko tu čia meluoji. Atvedė tave „Butų ūkis", pastatė“, – sako daugiabučio gyventoja Zita Tamulevičienė.
„Parašai yra tikri, jei žmogus susirinkime dalyvavo, o įstatai tvirtinami paskui – per tą laiko tarpą žmogus ir numiršta. Aš įstatus pasitvirtinti turiu pusę metų laiko nuo susirinkimo“, – pasakoja teisiama namo pirmininkė Vitalija Valkiūnienė.
Tačiau stojusi pirmininkauti V. Valkiūnienė sumaištį įnešė ir kitai bendrijai. Stebėti posėdžio atėję Vilties gatvės 5 namo gyventojai skundžiasi esą per ją gaunantys dvigubas sąskaitas. Esą dabar turi mokėti ir anksčiau namą administravusiai „Mano būstas“ bendrovei, ir „Butų ūkiui".
„Susirinkimus daro, bet nepriima jokių normalių sprendimų, paskui tyliai nešioja lapelius, juos pasirašo ir taip mus dabar įklampino į dvi sąskaitas. Mes esam ir „Mano būstas" Aukštaitija, ir „Panevėžio butų ūkis", ir taip tęsiasi nuo rugpjūčio mėn“, – teigia daugiabučio gyventojas Adolfas Dilka.
Kadangi dalis gyventojų nesutinka mokėti, jiems kaupiasi skolos. Kiti, kaip Stasio Leipaus dukra, dėl šventos ramybės apmoka abi, nors ir neturėtų.
„Kaip nemokėt už administracines? Dabar žmonės vieni moka, kiti ne“, – kalbėjo daugiabučio gyventojas Stasys Leipus.
Pasak prokurorės, didžiausia gyventojų bėda ta, kad bendrijos pirmininkės pareigas Vitalija Valkiūnienė eina ne vienoje Panevėžio daugiabučių bendrijoje. „Butų ūkio" darbuotoja valdo mažiausiai 10 namų.