Niekur neskubėdama, lėtai skaidriu vandeniu medūza sklendžia ne bet kur, o Venecijos kanale. Neįprastą šiam turistų pamėgtam, šurmuliuojančiam miestui vaizdą nufilmavo čia dirbantis biologas.
„Nufilmavau medūzą prie pat Šv. Morkaus aikštės, prie pat vandens paviršiaus. Dėl atoslūgio ir mažo eismo kanaluose, nusėdo drumzlės, vanduo tapo skaidrus“, – sako biologas Andrea Mangoni.
Ir ne tik medūza – skaidriuose, gondolų nuolat nejudinamuose Venecijos kanaluose gausu ir kitos gyvybės, kuri anksčiau slėpėsi sudrumstame vandenyje. Ir tai tikri mokslininko filmuoti kadrai, o ne prieš kelias savaites pasaulį apskrieję delfino vaizdai, kurie, kaip aiškėja, galėjo būti nufilmuoti visai ne Venecijoje, o Sardinijos salos uoste.
Kad ir kaip ten būtų – koronaviruso sukelta žmonijos ekonomikos ir sveikatos krizė mūsų planetai atvirkščiai – lyg vaistas nuo ligų.
Pasauliui minint Žemės dieną matyti, kad per pastaruosius porą mėnesių ne tik virš Kinijos smarkiai sumažėjo atmosferos tarša: ir tai matyti ne tik palydovinėse nuotraukose, bet ir žvelgiant į Didžiąją Kinijos sieną prieš ir per karantiną.
Kovo pabaigoje fiksuotas ir kone 40 proc. azoto dioksido taršos sumažėjimas virš didžiųjų Europos miestų.
Ir Prancūzijos Eifelio bokšto, ir Triumfo arkos panorama dabar be smogo. O Ispanijoje, Madride, anglies dvideginio tarša dabar, skaičiuojama, mažiausia po Antrojo pasaulinio karo.
Lengviau atsikvepia ir JAV, ir Indija, kurios gatvėse įprastai dūmija milijonai taršių transporto priemonių.