O vyras, radęs moters striukę, išvietė pagalbą. Pėdsekys šuo tris kilometrus sekė pėdsakais, kol pagaliau rado sušalusią ir susižalojusią galvą neblaivią pakruojiškę. Moterį pareigūnai išvedė iš miško ir perdavė medikams.
Policijos kinologai Pakruojo rajone ieško vakare miške pasiklydusios moters. Pagalbos prašė neblaivus pakruojiškis, kuris pranešė, kad dingo jo draugė.
Sparčiai temstant, jis dar bandė sekti moteriai iš paskos, tačiau greitai jos nebematė, rado tik šalikelėje numestą jos striukę. Girta moteris neva grasino šokti į netoliese esančią Mūšos upę, tad sunerimęs, kad draugei gali nutikti kas blogo, iškvietė pagalbą.
Nuo vietos, kur buvo rasta moteris, striukė tarnybinis šuo Aras pėdsakais sekė apie 3 kilometrus, kol pagaliau rado klaidžiojančią miško dukrą.
„Visa paišina, kruvinu veidu, nusibrozdinusi. Ir pirmi jos žodžiai buvo – pasiklydau“, – pasakoja policininkas-kinologas Žydrius Marcinkus.
Pareigūnai moterį palydėjo ir perdavė medikams. Tarsi suprasdamas, kad galbūt išgelbėjo žmogaus gyvybė džiaugiasi ir šuo Aras.
„Jo atlygis yra kamuoliukas ir geros šeimininko emocijos. Tarnybiniai šunys ir aplamai šunys jaučia vidinę savo šeimininko emociją ir kai jaučia, kad šeimininkas yra patenkintas jo atliktu darbu, jam tai didžiausias atlygis“, – sako Ž. Marcinkus.
Pareigūnas pasakoja, kad tiek jam, tiek jo kolegai neretai tenka ieškoti pasiklydusių žmonių. Tačiau ne visos paieškos tokios sėkmingos.
„Išėjo močiutė iš namų, artimieji pasigedo, teko ieškoti jos. Aišku, tarnybinis šuo, eidamas pėdsaku taku, rado močiutę įkritusią į vandenį ir nuskendusią“, – kalba Ž. Marcinkus.
Ir ši istorija Pakruojo rajone galėjo baigtis liūdnai, jei ne Aro profesionalumas.