Kaunietis Mantas žengia į policijos komisariatą Nidoje. Čia vaikinas atėjo sužinojęs, jog pareigūnai surado eilę vogtų dviračių, tad gal vienas iš jų yra jo:
„Buvom išsinuomoję kambariuką tokiam namelyje. Ten buvo vidinis kiemas. Mes į tą vidinį kiemą nuvežėm dviračius. Buvo daug neprirakintų dviračių ir, va, būtent mano paėmė. Turbūt brangesnis, gražesnis buvo.“
Vaikinui pasisekė, nes vienas iš rastų dviračių tikrai jo.
Policininkas skaičiuoja, kiek vogtų dviračių jie surado. Į pasalą pakliuvo autobusiukas, kuriame pareigūnai aptiko vagių grobį, o juos pačius sulaikė – tai 29-nerių vyriškis ir 30-metė jo draugė.
„Nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas ir nustatyta, kad jis buvo neblaivus. Taip pat nustatyta, kad jis neturi teisės vairuoti. Patikrinus furgono bagažinę pareigūnai pastebėjo du dviračius. Dviračiai buvo iš karto atpažinti, nes atitiko požymius pareiškimuose dėl vagystės“, – sako Nerijus.
Sekdami vagių pėdsakais pareigūnai miške ir garažų masyve Nidoje aptiko dar septynis vogtus dviračius. Tad iš viso surado 10-imt pastarosiomis dienomis dingusių šių transporto priemonių.
Netoli garažų masyvo atostogauja ir Eugenija su šeima. Įveikę telefonspynę, vagys pasisavino ir jos dviratį.
„Grįžom su šeima labai vėlai iš Kauno ir savo dviračio pasigedome ryte. Vakare dar jis buvo, stovėjo prie buto durų, o kitą dieną jo nebebuvo. Dviratis buvo susegtas su kitais šeimos dviračiais, jų iš viso yra keturi, tai mano vienos buvo paimtas, kiti gal nebuvo tokie gražūs tą dieną“, – pasakoja pavogto dviračio savininkė Eugenija.
Tad Eugenija tikisi, kad tarp surastų dviračių bus jos. Moteris planuoja netrukus vykti į komisariatą jo ieškoti bei padėkoti pareigūnams.
Dviračius Nidoje nuomojanti verslininkė sako, kad vagys žino, ką daro, iš anksto nusižiūrėję čiumpa tik brangius, ne mažiau 800 eurų kainuojančius dviračius. Moteris pasakoja, kad kai kurie žmonės į dviračius net sumontuoja sekimo įrangą, tačiau ši dar labai brangi, tad tokių atvejų reta.
„Jeigu žmogus perka dviratį už 1000 eurų, tai taip tikslinga ir netgi yra tokie atvejai. Ir mes kai ką esam pasidarę. Bet jei dviratukas kainuoja 200 ir kiek ten, tai... Nes tą įranga yra brangi ir Lietuvoj pakankamai sudėtinga atsisiųsti, tai ne visi ją turi“, – teigia nuomos punkto „Dviratis jums“ savininkė Veronika Baškienė.
Verslininkė rodo, kokių žioplų klaidų kartais padaro net savo dviračius bandantys apsaugoti poilsiautojai: „Kartais žmonės tiesiog prirakina už sėdynės. Tai įsivaizduokit.“
Verslininkei pritaria ir pareigūnai. Policininkai pasakoja, kad šiemet dviračių vagys Nidoje ypač įsisiautėjo. Jei ankstesniais metais pirmosios dviračių vagystės prasidėjo rugpjūčio pabaigoje, tai šiemet pirmus atvejus jie užfiksavo dar gegužę. Pareigūnų teigimu, nešvaraus darbo ėmėsi per karantiną į Lietuvą grįžę niekdariai iš užsienio. O ir poilsiautojai yra per daug atsipalaidavę.
„Kalba, kad va, čia, Nidoj, galima palikti dviračius, nieks neima. Atvažiavai į „Maximą“, pastatei ir rasi tą dviratį. Taip, gal kažkam nepaėmė, bet gal kažkam ir paims. Ne veltui liaudyje sakoma „atsarga gėdos nedaro“, – kalbėjo Nerijus.
O Nida, panašu, vasarą tapo dviračių sostine. Tad vagims tikrai yra iš ko rinkis.