Klaipėdos aplinkosaugininkai skuba pamiškės link. Bėgius remontuojantys darbininkai pranešė, kad krūmuose guli sužeistas gyvūnas. Ir, iš tiesų, į brakonierių paspęstą plieninę kilpą pakliuvęs stirninas. Aplinkosaugininkai raminą gyvūną, kad šis nepasibaidytų ir nesusižeistų dar labiau.
Stirninas supančiotas šokinėja, taip dar labiau save žalodamas, tad aplinkosaugininkai stengiasi kuo greičiau jį išlaisvinti. Plieninė kilpa iki mėsos gyvūnui nutrynusi koją. Nors stirninui labai skauda, kitaip jo išvaduoti neįmanoma. Aplinkosaugininkai stengiasi kuo greičiau išlaisvinti koją.
Galų gale išlaisvinti gyvūno koją pavyksta, aplinkosaugininkai stirniną paleidžia. Pasirodo, dar viena kilpa užsinėrusi gyvūnui ant kaklo. Gyvūnas nesupranta, kad jam bando padėti ir priešinasi, taip tik dar labiau užverždamas kilpą.
Kojos žaizda tik iš pirmo žvilgsnio pasirodo baisi, gyvūnui pati koja nelūžusi, tad sugis, todėl jį ir paleido į laisvę. Tačiau po tokio emocingo išlaisvinimo, jau garbės reikalas surasti, kas kilpas paspendė.
„Pastebėtas netoli įvykio vietos toks kaip ir būstas, kuriame gyveno galbūt asocialūs žmonės. Kilo pagrįstas įtarimas, kad gali paspendęs kilpas asmuo būtent iš ten“, – komentuoja Klaipėdos aplinkosaugininkas Mindaugas Salys.
Įtarimai pasitvirtino. Aplink viduryje miško stovintį vagonėlį aplinkosaugininkai aptiko ir daugiau tokių pačių kilpų, kokioje kankinosi stirninas.
Benamiai neprisipažįsta. Tačiau aplinkosaugininkai įtaria, kad jie kilpomis gaudė miško gyvūnus, juos kepė ir valgė. Visas abejones išsklaido pačiame vagonėlyje rasta tokia pat kilpa.
Aplinkosaugininkai iškviečia policiją. Benamiams gresia pusantro tūstančio eurų siekianti bauda, taip pat jie turės atlyginti beveik dviejų tūkstančių eurų žalą gamtai. O kol rašomas protokolas, aplinkosaugininkai ir toliau vieną po kitos nuiminėja visai šalia vagonėlio paspęstas kilpas.