Nuo koronaviruso paskiepytas Adamkus papasakojo, kaip jaučiasi

Santaros klinikose pradėti skiepyti Šeimos medicinos centro 80 ir daugiau metų turintys gyventojai. Tarp pirmųjų 75 senjorų paskiepyti ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma bei profesorius Vytautas Landsbergis.

Prezidentas Valdas Adamkus su žmona atvyko pakiliai nusiteikę ir teigė abu su žmona niekada neturėję nė menkiausių dvejonių, kad būtina skiepytis nuo COVID-19. Pokalbiu po skiepo su Valdu Adamkumi Santaros klinikos pasidalijo savo „YouTube“ paskyroje.

Esate, Jūsų Ekscelencija, paskiepytas. Tai kaip jaučiatės?

Puikiausiai!

Ar nebuvo jokių nuogąstavimų jums ir poniai Almai?

Jokių. Kaip sakant, jokio abejojimo nėra, kad tai yra būtinybė, ir džiaugiuosi, kad turime galimybę skiepais aprūpinti visą Lietuvą. Kuo greičiau, tuo geriau.

Visuomenei labai svarbu, ar neskauda?

Ne, čia jau aš galvojau, kad turbūt gripo skiepijimas daugiau jaučiamas negu šitas. Čia, turbūt, priklauso ir nuo specialistų. Jau tiek esu įpratęs, jie taip gerai atlieka savo darbą, kad niekas nieko nejaučia.

Visą pokalbį su Valdu Adamkumi žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Santaros klinikos skeliabia, kad šiandien Santaros klinikose bus paskiepyti dar 216 Šeimos medicinos centrui priklausančių senjorų, o rytoj vakcinacija bus tęsiama.

Santaros klinikų Vidaus diagnostikos skyriaus vedėja  dr. Aušra Marcijonienė kviečia visus senjorus būti pozityviems ir nesivelti į nereikalingas diskusijas – skiepytis būtina.

„Taigi, jeigu jūs sulaukėte skambučio, – aiškina gydytoja, – kviečiame atvykti skiepytis. Jums bus nurodyta data, laikas ir vieta, kur reikia atvykti. Reikėtų tiksliai laikytis nurodytų laikų, kad būtų išvengta nereikalingo būriavimosi. Kiekvienam atvykusiajam reikia užpildyti anketą – keletą klausimų apie sveikatos būklę: ar neserga virusine liga, ar neturi temperatūros, ar nebuvo anksčiau alerginių reakcijų. Dūris neskausmingas, po injekcijos tenka pabūti įstaigos patalpose 15 minučių, kad medikai galėtų įsitikinti, kad paskiepytajam nepasireiškė kokių netikėtų reakcijų, pavyzdžiui, alerginių. Po antrojo skiepo kiek dažniau pasitaiko vietinės reakcijos į skiepą – patinimas, skausmas, bet gali pakilti ir temperatūra, todėl rekomenduojame turėti namuose paracetamolio, kad būtų po ranka vaistų ir nereikėtų naktį ieškoti pagalbos. Jei atsirastų pacientą labai neraminančių simptomų, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją“.  


Rašyti komentarą...
j
jonas
2021-02-19 14:59:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kokia vakcina buvo skiepai,?
Atsakyti
-2

A
Alina
2021-02-19 15:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir pasakys kokie,nejuokink
Atsakyti
-2

n
nežiniukas
2021-02-19 15:03:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
paslaptis.O gal sputnik kad taip slepia
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų