Vakarų Sibire liepsnoja 25 dideli gaisrų židiniai, užimantys 12 tūkstančių hektarų plotą. Ir tai tik vienas iš kelių paveiktų rajonų. Iš viso rekordinių karščių paveiktame Sibire liepsnoja didesnis nei 2 milijonų hektarų plotas – tai maždaug trečdalis Lietuvos. Dalis gaisrų net nėra gesinami, nes teritorijos yra sunkiai pasiekiamos. Jakustke vietiniai fiksuoja, kaip atrodo jų miestas – per miško gaisrų dūmus beveik nieko nematyti, gyventojai dūsta nuo siaubingai užteršto oro.
Negana to, pranešta, kad Sibire įvyko ir dar viena ekologinė nelaimė. Urale netoli apleistos vario sulfido kasyklos kraštovaizdis nusidažė ryškiai oranžine spalva. Rūgštus užterštų upelių vanduo teka į įvairias puses miškinga vietove. Nebenaudojama kasykla buvo užlieta, todėl jos turinys pasklido į upes. Nors situacija paviešinta praėjusią savaitę, Rusijos prokurorai tik neseniai pranešė tikrinantys vieną objektą, kuriame turėjo būti valomos nuotekos iš kasyklos.
Nelaimės siaučia ir Europoje. Lėktuvas Graikijoje, netoli sostinės Atėnų, pila vandenį ant įsiplieskusio miško gaisro.
Gaisro priežastis dar neaiški, tačiau daliai Lavrijo uostamiesčio gyventojų liepta evakuotis – liepsnos jau grasina pasiglemžti jų namus.
Tuo metu Sicilijos sostinėje Palerme, kilo potvynis. Vietiniai filmuoja, kaip dešimtys automobilių atsidūrė po purvo ir vandens sluoksniu. Du vaikai, kartu su tėvais įstrigę automobilyje, vėliau atsidūrė ligoninėje dėl hipotermijos. Tačiau apie daugiau nukentėjusiųjų nepranešama.
Su potvyniais dorojasi ir Kinija. Ilgiausia šalies upė Jangdzė patvino jau antrą kartą ir užliejo gretimas teritorijas. Keliose Kinijos provincijose paskelbtas ir raudonasis pavojus – tūkstančiai karių ne tik ieško įstrigusių ar dingusių gyventojų, bet ir stengiasi sutvarkyti liūčių ir potvynių sugadintus pylimus. Stiprios liūtys Kinijoje tęsis toliau, todėl potvynių rizika tik dar labiau didėja.