Naisių kaime Ramūno Karbauskio tėvo Česlovo Vytauto fermoje dirbęs elektrikas, pirminiais duomenimis, iš beveik keturių metrų aukščio nukrito nuo kopėčių ant grindinio ir užsimušė.
Iškviesti medikai konstatavo vyro mirtį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl darbų saugos pažeidimų. Įvykio vietoje lankęsi Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus inspektoriai, kol vyksta tyrimas, detalių neatskleidžia, bet teigia, kad paties ūkio elektrikas galimai dirbo neužtikrinus darbų saugos reikalavimų.
„Pasistatė darbuotojas kopėčias, užlipo prie jų ir, matomai, ar slydus kopėčiom, ar neišlaikęs pusiausvyros, dar vyksta tyrimas, neaišku dėl ko, krito ir mirtinai susižalojo. Įvykio vietoje nei šalmo, nei kažkokių apraišų nebuvo pastebėta ir apie tai darbdavys nieko neužsimena“, – sako vyriausiasis inspektorius Aidas Šiurkus.
Ikiteisminį tyrimą pradėjusi policija kol kas nepareiškė įtarimų niekam. Tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Kokia būtų bausmė, jeigu paaiškės, kad darbdavys neužtikrino darbų saugos, spręstų teismas.
„Jeigu būtų įžvelgta, kad darbdavys kaltas, tai tada tektų atsakyti darbdaviui. Bet jeigu tyrimo metu bus nustatyta, kad dėl nelaimingo atsitikimo kaltas pats darbuotojas ar šiaip buvo pažeisti darbų saugos reikalavimai, tai tada bus nustatytas asmuo, kuris atsakingas už tai“, – pasakoja Šiaulių AVPK atstovė Gailutė Smagriūnienė.
Darbo inspekcija pastebi, kad per pirmuosius du metų mėnesius darbe žuvo 7 žmonės. Iš jų net penki per vieną mėnesį. Sunkiai sužeistas 21 darbuotojas. Darbo inspekcija atkreipia dėmesį, kad darbdaviai iki šiol nepaiso darbų saugos reikalavimų, neužtikrina darbuotojų saugumo. Taip pat ir darbuotojai dažnai jaučia spaudimą atlikti jiems pavestą užduotį bet kokiomis priemonėmis, kad negautų papeikimo ar nebūtų atleisti iš darbo dėl drausmės pažeidimų.
„Darbuotojai bijo to dalyko, kad juos galimai už darbo drausmės pažeidimus kažkokius kitus darbdavys pradės terorizuot, sakykim, liaudiškai šnekant, ir kad bus priverstas palikti darbą. Taip, darbuotojas turi teisę atsisakyti dirbti, jeigu yra tam nesaugios darbo sąlygos“, – teigia A. Šiurkus.
Darbo inspekcija nuolat atlieka kontrolinius patikrinimus aukštesnei rizikos grupei priskiriamoms darbovietėms, tokioms kaip žemės ūkis, statybų sektorius ir kitose.