Reikėtų tęsti ne tik krūvą prieštaringai vertinamų reformų, bet ir derėtis su mokytojų profsąjungomis, kurių dalis dėl per mažų atlyginimų jau kalba apie streiką.
Kandidatas į švietimo, mokslo ir sporto ministrus, šiuo metu ir tos pačios ministerijos viceministras G. Jakštas žingsniavo į Prezidentūrą kalbėtis su G. Nausėda.
„Tikiuosi išgirsti, kas yra svarbu Prezidentui, kokie pokyčiai mano, kad yra svarbiausi, yra prioritetai, kad galėtumėmejuos susiderinti“, – lūkesčius prieš susitikimą įvardijo G. Jakštas.
G. Nausėda ne kartą akcentavo, kad iš naujo švietimo, mokslo ir sporto ministro tikisi daug.
„Taip, reikalavimai bus aukšti, reikės atsižvelgti į tai, kad iki kadencijos pabaigos liko labai nedaug laiko. Taigi ministrui tikrai nebus laiko mokytis, ar pabandyti įstoti į tas ministro klumpes“, – prieš kelias savaites kalbėjo Prezidentas G. Nausėda.
Po valandą trukusio susitikimo G. Jakštas vardina svarbiausias užduotis, kurias aptarė su Prezidentu.
„Aišku, daugiausia kalbėjome apie ateitį, ką būtų svarbiausia tęsti, kuriuose vykdomuose darbuose reikalinga dar papildoma diskusija“, – sako G. Jakštas.
Kandidatas prieštaringai vertinamų reformų neišsižada
Iššūkių sąrašas netrumpas, vien nauji mokslo metai – kupini reformų, pavyzdžiui, rugsėjį mokyklose dalis vaikų pradeda mokytis pagal naujas ugdymo programas, atsiranda tarpiniai atsiskaitymai. Naujovių kandidatas į ministrus neišsižada.
„Atidėti ir visiškai nieko nepakeisti, tokios galimybės iš viso nėra“, – tvirtino G. Jakštas.
Kandidatas į ministrus su Prezidentu aptarė ir kolegijų tinklo optimizavimą.
„Tam, kad visi jaustųsi saugiai ir ramiai dėl pokyčių, kurie yra daromi su kolegijų tinklu ir su bendro ugdymo programų atnaujinimu ir vertinimu“, – tikina jis.
Negana to, šalia seka ir buvusios ministrės pažadai. Dėl čekučių skandalo pasitraukusi Jurgita Šiugždinienė anksčiau deklaravo, kad nuo 2024 m. mokytojų atlyginimas turėtų siekti 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio, kuris pirmąjį šių metų ketvirtį siekia daugiau nei 1200 eurų į rankas.
Dėl šio punkto Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ginčijasi su ministerija. Darbuotojų atstovai reikalauja, kad valdžia tesėtų duotus pažadus, o valdžia atkerta, kad profsąjunga prisigalvojo papildomų norų, kurie valstybei kainuotų milijardus eurų. Jau aišku, kad naujam ministrui teks kalbėtis ir derėtis su mokytojais, jei nebus susitarimo, gali įvykti ir streikas.
„Mes manome, kad Vyriausybė nevykdo įsipareigojimų ir siūlysime mokytojams rudenį skelbti streiką“, – atkaklumo neslepia profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas.
„Mes šiuo atveju atstovaujame mokesčių mokėtojus. Jeigu būtų tokie sprendimai, kad reikėtų tokius nerealius siekius įgyvendinti, tai pajaustų kiekvienas mokesčių mokėtojas“, – atkerto G. Jakštas
Kandidatas į ministrus su Prezidentu kalbėsis dar kartą.
„Prezidentas galvoja, kad ministro kandidatūrą reikėtų vertinti su visa komanda. Tai sutarėme, kad dar susitiksime kitą pirmadienį ir iki to laiko, turiu pagalvoti, kas galėtų užimti mano, kaip viceministro, pareigas“, – apie artimiausius planus kalba G. Jakštas.
33 m. G. Jakštas gimė Plungėje. Nuo 2020 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje kuruoja studijų, mokslo ir technologijų sritis.
Daugiau detalių rasite aukščiau esančiame vaizdo įraše.