Tačiau dalis kolekcijos jau buvo parodyta pasauliui Londone.
Jau rytoj pristatysite savo naują kolekciją, tačiau tai bus vienas iš tų retų atvejų, kai ji nauja bus tik Lietuvos publikai, nes ją jau pristatėte Londono mados savaitėje. Kaip ten atsidūrėte?
Iš tikrųjų, pastaruosius keletą sezonų dalį kolekcijos esu virtualiai pristačiusi Londono mados savaitėje, nes dėl karantino pasikeitusi situacija. Kadangi Lietuvos žiūrovai tų modelių dar nematė gyvai, aš viską sujungsiu į vieną kolekciją ir ji bus papildyta naujais modeliais.
Mano vienas iš tikslų buvo pristatyti savo kūrybą ne tik Lietuvoje ir link to tikslo judu žingsnis po žingsnio. Kažkada pradėjau nuo Rygos mados savaitės, tada buvo Berlyno mados savaitė, Kijevo mados savaitė.
Taip užsimezga pažintys ir atsiranda galimybės.
Kaip jums pavyko patekti į didesnes šalis, nes jie juk turi nemažai ir savų dizainerių, todėl svetimų dažnai nereikia?
Visos užsienio oficialios mados savaitės yra skirtos būtent tos šalies dizainerių reklamai, viešinimui. Tai yra kaip ir tos šalies kultūros dalis, nes, pavyzdžiui, norint tapti Londono mados savaitės tarybos oficialiu nariu, tavo prekės ženklas turi būti registruotas Didžiojoje Britanijoje.
Jei tavo prekės ženklas yra iš užsienio, tai dalyvauji tik svečio teisėmis, o visos didesnės galimybės yra skirtos ir sukoncentruotos tos šalies dizaineriams. Iš kitos šalies patekti dizaineriui, kuris savo verslą vysto ir moka mokesčius kitoje šalyje, mados savaitei nėra didelio intereso.
Jų tikslas – reklamuoti savo šalies dizainerius. Tos šalies vyriausybės remia mados savaitės organizatorius tam, kad jie pristatytų pasauliui būtent tų šalių dizainerius.
O ką žiūrovai išvys rytoj pas jus atėję į pristatymą?
Pagrindinė dalis bus nauja kolekcija, kurią rugsėjo mėnesį virtualiu būdu pristačiau Londono mados savaitėje. Integruosiu dalį rūbų, kurie yra sukurti rūbų perdirbimo būdu – sukurti iš padėvėtų drabužių. Taip pat ir nauji, dar niekur nematyti modeliai.
Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.