Meksikoje turistams ir vėl atvertas įspūdingasis Teotihuakano miestas

Ilgą laiką Meksikoje aplink Teotihuakano piramides tvyrojo tyla. O šiandien šalia esančioje senovės miesto magistralėje, vadinamoje Mirusiųjų prospektu, jau būrys turistų. Dėl koronaviruso uždarytą viena populiariausių Meksikos vietų – šventyklas ir piramides – vėl galima lankyti.

Tiesa, pagrindinė zona bus ribojama iki 3 tūkst. lankytojų per dieną. Prieš tai bus tikrinama turistų temperatūra, o dėvėti kaukes – privaloma. Tiesa, šalia esantys muziejai lieka uždaryti.

„Turime prisitaikyti prie naujos realybės. Jei visi yra sąmoningi, laikosi reikalavimų, po truputį visi grįšime į viešas bendras erdves. Manau, kad žmonėms to reikia“, – sako turistas iš Kolumbijos Ivan Ramirez. 

Turistinės vietos atidarymas džiugi žinia ir suvenyrų pardavėjams.

„Ar galite įsivaizduoti, ką reiškia metus nedirbti? Aš turiu aprūpinti savo žmoną. Tačiau žmonės bijo, išsigąsta vaikščioti po apylinkes. Bijo pirkti, nes mano, kad tai, ką perduodame, yra užkrėsta. Turime laukti, kol viskas pagerės, dings infekcijos baimė“, – teigia suvenyrų pardavėjas Enrique Olvera.

Teotihuakanas kadaise buvo vienas didžiausių miestas Amerikoje. Anksčiau jį laikė metropoliu, mat mieste gyveno 100 tūkst. žmonių.

Ši įspūdinga vietovė yra pasaulio paveldo objektas, tačiau iki šiol tebėra apgaubta paslapties. Nežinoma, kokia kalba bendravo čia gyvenę žmonės ar koks yra originalus miesto pavadinimas. Dabartinį, reiškiantį „Dievų buveinė“, jam suteikė actekai, praėjus aštuoniems amžiams po miesto žlugimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų