„Stovykloje yra 546 konteineriai, įvairios paskirties, tiek gyvenamos, tiek administracinės, šaldytuvai, vandens bačkos ir panašiai“, – teigia Įgulų aptarnavimo tarnybos viršininkas Mindaugas Juotkus.
Konteineriuose įkurtos patalpos gyvenimui ir laisvalaikiui. Treniruoklių salę išbandė ir ten apsilankęs kariuomenės vadas. Kariai labiausiai giria sporto infrastruktūrą.
„Sporto salė, kuri yra 300 kv. m. Tai yra 20 bėgimų takelių, įvairiausių prietaisų sportavimui, esame paskaičiavę, kad vienu metu galėtų sportuoti apie 80 karių. Taip pat yra dvi krepšinio aikštelės, dvi tinklinio aikštelės“, – pasakoja M. Juotkus.
Stovyklą pastatė ir įrengė per metus. Projektas atsiėjo 18 milijonų eurų. Ji tarnaus ir vasarą, ir žiemą, ją vėsins ir šildys kondicionieriai. Didžiulėje valgykloje vienu metu tilps apie 400 karių.
„Šita infrastruktūra buvo vystoma pagal kariuomenės nustatytus reikalavimus, tai tie mūsų operaciniai reikalavimai yra įgyvendinti praktiškai pilnai. Tai patiks, nepatiks, bet mus tenkins tas gyvenimas“, – sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Tokios stovyklos svarbios ir vykdant įsipareigojimus sąjungininkams, ir stiprinant nacionalinį saugumą bei atgrasymo politiką.
„Turime aiškiai įvertinti grėsmes ir aiškiai indikuojame, kad sąjungininkų buvimas Lietuvoje yra vienas iš esminių dalykų arba net esminis dalykas. Tai priimančios šalies poreikis, mūsų karių gerbūvio gerinimas arba gyvenimo sąlygų užtikrinimas, plečiantis kariuomenei, ir trečias, aišku, naujų projektų įgyvendinimas, tai yra techninis, materialinis kariuomenės aprūpinimas“, – teigia V. Rupšys.
Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, naujos karių apgyvendinimui ir rengimui skirtos infrastruktūros vystymas – prioritetas. Tokiems projektams šiemet skirta įspūdinga suma.
„Per mūsų gynybos biudžetą, per solidarumo mokestį, ko gero, rekordinį skaičių lėšų – tai ketvirtis milijardo eurų karinės struktūros projektams realizuoti. Tai projektai, kurie susiję ir su vokiečių brigada, ir kariniu mobilumu, ir mūsų sąjungininkų buvimu čia, Lietuvoje“, – sako A. Anušauskas.
Ministras teigia, kad tokia stovykla turi tarnauti mažiausiai 15 metų.
„Tokia stovykla turi turėti ir turi galimybę veikti visiškai autonomiškai. Bet kokiomis sąlygomis, nėra elektros, nėra vandens centralizuotų tiekimų, jos vis tiek aprūpins karius viskuo, kuo reikia“, – tikina A. Anušauskas.
Tokia modulinė stovykla jau pora metų veikia Pabradėje, joje gyvena amerikiečių kariai, o dar viena tokia stovykla bus baigta įrengti šiemet Kazlų Rūdoje.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.