• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos policijai tenka aiškintis dėl Baltarusijos įsigytų dronų: kai kurie interneto portalai paskleidė melagingą informacija, neva dronus Baltarusijai perdavė Lietuvos policija, o juos Lukašenkos režimas naudoja prieš protestuotojus.

Lietuvos policijai tenka aiškintis dėl Baltarusijos įsigytų dronų: kai kurie interneto portalai paskleidė melagingą informacija, neva dronus Baltarusijai perdavė Lietuvos policija, o juos Lukašenkos režimas naudoja prieš protestuotojus.

REKLAMA

Skambia antrašte portale „EUobserver“ skelbiamas straipsnis: „Europos Sąjunga pateisina žvalgybinių dronų pirkimą Baltarusijai“. Nuotraukoje straipsnyje dronas apie kuriuos yra ir kalbama, tai gal populiarus modelis, kurį gali įsigyti bet kas, bet kurioje dronais ir kita buitine elektronika prekiaujančioje parduotuvėje.

Kai kurie Lietuvos portalai suskubo perspausdinti šį straipsnį kaip sensaciją: keliamas triukšmas, kad Lietuvos policija esą Baltarusijos režimui perdavė sekimui ir žvalgybai naudojamus dronus, esą ši technika greičiausiai naudojama prieš taikius demonstrantus.

Pasinaudoti melagienomis portaluose suskubo ir politikai, štai konservatoriai iškart dėl skandalo suskubo apkaltinti vieną ministrą. Lietuvos policija suskubo tokią informaciją paneigti. Lietuva nepirko Baltarusijai dronų, juos įsigijo patys baltarusiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Už pervestus Europos Komisijos pinigus Baltarusija įsigijo 15 dronų, tame tarpe, nes kitos lėšos buvo panaudotos kitoms reikmėms, kitiems įsigijimams ir, kiek yra žinoma, kad šitie dronai yra naudojami ir jų paskirtis įvykio vietos apžiūrai, kuri yra didelėje teritorijoje“, – sako generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA

Nuotraukas su įsigytais paprasčiausiais dronais paviešino patys Baltarusių teisėsaugininkai. Jų portale informacija apie naują techniką pasirodė dar beveik prieš mėnesį. Žinutėje ir neteigiama, kad dronus nupirko Lietuvos policija: rašoma, kad teismo medicinos komitetas gavo 15 naujų bepiločių orlaivių, kad technika gauta bendradarbiaujant latviams, lietuviams ir baltarusiams, o projektas finansuojamas Europos lėšomis: projekto vertė yra apie 850 tūkstančių eurų. Kiek mažiau nei pusė šių pinigų skirta Lietuvos projektams, kiti – Baltarusijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Europos Komisija šių metų balandžio 30 dieną Finansų ministerijai pervedė atitinkamą sumą pinigų dėl projekto įgyvendinimo, Finansų ministerija šiuos pinigus pervedė Lietuvos policijai, kaip projekto šaliai, o Lietuvos policija vykdydama sutartinius įsipareigojimus tam tikrą pinigų sumą pervedė savo partneriams Baltarusijoje, ir šioje vietoje Lietuvos policijos misija kaip ir baigta“, – pasakoja R. Požėla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pinigai buvo pervesti dar iki rinkimų Baltarusijoje. Dabar gi kreiptasi į Europos Komisiją, kad ši apsvarstytų tokias bendras programas.

„Tai iš tiesų, kas nuo ministerijos priklauso, tai mes po prezidento rinkimų iš karto sustabdėme visus mokėjimus ir kažkokių tai naujų – viskas kas turėjo vykti yra sustabdyta“, – teigia vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

REKLAMA

Skelbta, esą dronai yra specialios paskirties ir gali būti naudojami persekiojant protestuotojus. Pateikiama net išgalvota versija, kad jie gali būti panaudoti veidų minioje atpažinimui. Veidų atpažinimui dronai kol kas nėra tinkami: iš aukštai nenufilmuosi veido, tik pakaušį, dronų kameros dar negali pastambinti vaizdo ir fiksuoti veidų detalių.

Štai kam dar be pramogos naudojami dronai: be jų neapsieina šiuolaikiai žurnalistai, juos naudoja ir policija. Jau porą metų Lietuvos tyrėjai juos naudoja eismo įvykio vietų apžiūrai ir fotografavimui. Į kiekvieną didesnį eismo įvykį siunčiamas specialistas su dronu, įvykio vietos sužymimos, žymes geriau pamatyti nuotraukose iš aukštai. Nuotraukomis papildomos eismo įvykio schemos, taip paprasčiau atkurti avarijų aplinkybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų