Saulės mieste jau beveik du mėnesius veikia pirtis didžiausia ir vienintelė tokia visame Baltijos regione.
„Ji vienintelė tuo, kad turim garinę, kuri talpina 50 žmonių vienu metu, kur galime pravedinėti procedūras edukacines. Ir turime garinėje širdį, vadinamą pečių, kuris sveria daugiau nei 15 tonų ir yra malkom kūrenamas. Ugnis eina per akmenis, tuom ji yra unikali“, – sako pirtininkas, pasaulio čempionas Vladas Jokubauskas.
Pirties įkūrėjas – tikras pasaulio čempionas. Prieš septynerius metus Vladas tapo sportinio vanojimo čempionu, po metų – Austrijoje saunos pasaulio čempionato nugalėtoju, o dar po metų – Kazanėje vykusiame profesionalų pirtininkų pasaulio čempionu. Vyriškis prasitaria, kad jau iškovojęs pirmąjį titulą sulaukė Rusijos oligarchų kvietimo.
„Kaip jie sako – kas tave vanoja? Mane Petras. O mane pasaulio čempionas. Duokit man pasaulio čempioną. Todėl ir važiuoju. Visas tas vadinamas žvaigždes vanoti. Tatarstano prezidentą ir premjerus, ir oligarchus įvairius, ir Žirinovskį“, – pasakoja V. Jokubauskas.
Pirtininkas sako, kad oligarchai išskirtinių įgeidžių neturi ir nuo paprastų klientų lietuvių skiriasi tik vienu dalyku – už paslaugas gali susimokėti žymiai daugiau.
„Esu vienas iš brangiausių vanotojų. Asmeniškai nuvažiuoju kažkur, apmoka bilietus, sumoka honorarą, pragyvenimą. Aišku, man neapsimoka dėl vieno žmogaus skristi. Nors kaina nėra maža. Vienas vanojimas kainuoja 1000 eurų“, – teigia V. Jokubauskas.
Užsakymus oligarchai dažniausiai pateikia per savo atstovus. Kartą pirtininkui teko važiuoti į asmeninius apartamentus, kurie, pasak jo, dydžiu prilygsta kelioms futbolo aikštėms, dirba daugybė žmonių, bet pats šeimininkas juose lankosi tik kartą per metus.
„Važiuoju į žinomus rajonus: Rubliovką, Novoja Rygą, į dar didesnius rajonus, prabangesnius, tai teko būti SPA komplekse pas žmogų, asmeniškai namuose, kur yra virš 2 tūkstančių kvadratinių metrų, dirba virš 30 žmonių personalas ir jis apsilanko tam savo centre vieną kartą per metus“, – kalbėjo V. Jokubauskas.
Pasaulio čempionas ne tik vanoja oligarchus, bet moko viso pasaulio pirtininkus ir SPA meistrus šio amato paslapčių. Kaip teisingai perti, Vladas skaičiuoja per metus išmokantis iki 500 pirtininkų.
Unikalios pirties savininkas giriasi turintis ir unikalių vantų, gamintų iš sibirietiško kėnio. Skamba neįtikėtinai, tačiau jos esą minkštos kaip beržas ir jomis nusipėrus eteriniai aliejai įsigeria į kūną trims dienoms.
„Atidarėme Los Andžele pirmąją pirtį, jurtą, kurią pastatėme, lietuvišką jurtą, pirtį, kur vyksta procedūros, edukacinės programos, kolektyvinės“, – sako V. Jokubauskas.
Sako, kad pirties kultūra Lietuvoje yra aukšta. Į mūsų šalį išmokti amato paslapčių atvyksta pirties meistrai iš viso pasaulio. Vladas juokauja, kad pirtyje visi lygūs.
„Sakoma, pirtyje nėra nei generolų, nei karalių. Visi lygūs, visi nuogi“, – teigia V. Jokubauskas.
Pirtininkas profesionalas sako, kad pirtis yra naudinga visiems be išimties. Senoliai gydydavosi pirtyje. Esą svarbiausia einant į pirtį ir po jos gerti daug skysčių. Tiesa, medikai įspėja, kad įkaitinta pirtis visgi ne visiems – jos ir saunos procedūrų siūloma privengti žmonėms, sergantiems širdies, kraujagyslių ligomis, šlapimo takų ir inkstų uždegimais.