• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos „Caritas“ pradėjo kelias dienas trunkančią jau penktąją paramos Ukrainai akciją. Savanoriai ragina žmones dalytis negendančiais maisto produktais, higienos prekėmis, bet jokiais būdais prašo nenešti drabužių.

Lietuvos „Caritas“ pradėjo kelias dienas trunkančią jau penktąją paramos Ukrainai akciją. Savanoriai ragina žmones dalytis negendančiais maisto produktais, higienos prekėmis, bet jokiais būdais prašo nenešti drabužių.

REKLAMA

Tiems, kas neturi laiko stoviniuoti parduotuvėse, akcijos rengėjai primena, kad galima aukoti pinigais. Besidalydami ir maistu, ir kitokiais daiktais, tautiečiai ukrainiečių gyvenimą pasaldina ir saldainiais. Tiesa, netrūksta tarp atėjusių ir jaudulio, jautresni braukia ir ašarą.

Lygiai dvyliktą į prekybos centrą „Bigas“ nešina maišais užsuka vilnietė Violeta. Maišuose reikalingiausi daiktai ukrainiečiams.

„Kremo lyg nebuvo, ne?“ – kremo akcijos organizatorių paskelbtame sąraše nėra, tad jį tenka neštis atgal. Moteris sako ukrainiečiams aukojanti jau ne pirmą kartą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog pabandai suprasti, kad jiems reikia labiau nei man šiuo metu. Tiek, kiek atsidedu savo išlaidoms, bet tam, kiek aukoju – neskaičiuoju“, – sako Violeta.

REKLAMA

Neskaičiuoja ir kiti tautiečiai. Ir dažnas net susigraudina palikęs ukraniečiams tai, kas būtiniausia. Ir net neužduoda klausimo aukoti, ar ne.

„Reikia nuvykti į Ukrainą ir pažiūrėti“, – sako vilnietis Jonas.

O Giedrė prikrovusi jau ne tik savo siūtą maišą, bet ir visą kuprinę gėrybių, neslepia – vos atvilkusi paramą.

„Reikia žmonėms padėti, karas yra didelė nelaimė. Tą jau girdėjau iš savo močiutės, ji pergyveno antrą pasaulinį karą. Niekada neleisdavo namuose nei žaisti karo, negalima sakydavo, nes karas tai yra baisu. Iš tikro karas toli, nejaučiam, bet ir galima sakyti prie slenksčio, nejauku ir reikia žmonėms padėti“, – tikina Giedrė.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris atnešė visko – ir mėsos bei žuvies konservų, ir higienos prekių. Namiškiai dar ir pinigų sako paaukoję. Paramos rinkėjai sako, kad aukoti galima visus negendančius produktus. Ir makaronai tinka, ir konservai. Tinka ir saldainiai. Ir parama bus renkama visas tris dienas.

Žmonių paramos rinkimo organizatoriai prašo ne tik negendančių produktų, bet ir būtiniausių higienos prekių. Tiesa, žmonės neturėtų iš namų vilkti drabužių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pledai, apklotai, kojinės, šiltos įvairių dydžių ir šilta avalynė vaikams, kad koncentruotai būtų renkama“, – aiškina „Carito“ savanorių koordinatorė Agnė Pečiukaitė.

Kaip sako savanorė Ramutė, atnešę paramą, žmonės neslepia ašarų ir jaudulio pamatę, ir ne tik aukodami žmonėms gyvenantiems Ukrainoje, bet ir pabėgusiems nuo karo ir prisiglaudusiems Lietuvoje.

REKLAMA

„Jautresni žmonės ir apsiverkia. Atnešę paramą, pamatę, ką renkasi, juk pagrinde moterys renkasi. Kaip jos renkasi, įsivaizduokit, jos ima ir padėvėtus liemenukus, padėvėtas kelnaites, ne naują ir jos vis tiek ima, nes jos neturi iš kur. Neturi kaip“, – sako savanorė Ramutė Šmičiuvienė.

Ukrainoje gyvenanti savanorė Polina nepaliauja dėkoti lietuviams už aukojamus daiktus ir pinigus, ir paantrina „Carito“ atstovei – civiliams trūksta būtiniausių daiktų.

REKLAMA

„Parama mums būtina, nes civiliams deokupuotose teritorijose, prie fronto esančiuose miesteliuose, labai reikia paramos. Patys paprasčiausia daiktai: geriamas vanduo, konservai, greitai paruošaimas maistas, taip pat tokie daiktai, kaip žvakės, žibintuvėliai. Likę žmonės vyresnio amžiaus, jiem reikia ne tik vaistų, bet ir higienos reikmenų“, – teigia savanorė Ukrainoje Polina Iksanova.

Vienas pagrindinių prašymų – lipni juostelė klijuoti suskilusius langus. Visą paramą „Caritas“ vyskupijose, bendruomenės namuose, rinks iki kovo pirmos dienos. Surinkti daiktai kovo pradžioje bus išvežti į Ukrainą ir perduoti Ukrainos „Caritui“, kuris paskirstys juos tiems, kam tų daiktų trūksta labiausiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų