„Balandžio pabaigoje atėjo pirmasis ežiukas, o po kelių dienų jie jau buvo dviese, tada buvo jų poravimosi metas. Pirmasis atėjo, nes paukščiukams duonos paberdavau vis kieme, tad ežiai valgė batoną. Po to „Facebook“ grupėje sužinojau, kad galima ežiams duoti kačių maisto, vandens, tai tuomet jie pradėjo ateiti ir dienomis. Iš pradžių dviese, po to trys, keturi, penki, o vienas net į garažą buvo užsukęs“, – pasakojo lietuvė.
Sakoma, jeigu norite savo kieme prisijaukinti ežį, vaišių reikėtų palikti reguliariai. Aušra taip pat pastebėjo, kad nuolatiniai ežių vizitai jos kieme padėjo išnaikinti jos sodo augalus puolusius kenkėjus.
„Jie ateina kiekvieną vakarą, nebuvo vakaro kad nebūtų atėję. Pernai kieme šliužų turėjome, šiemet nemačiau nei vieno“, – džiaugėsi emigrantė.
Taip pat svarbu žinoti, kad ežių negalima girdyti pienu, nerekomenduojama duoti ir vaisių, rūkytos mėsos.
Jeigu ežys laks pieną, jam prasidės įvairūs uždegimai, kitaip sakant, pasmerksime gyvūnėlį. Ežiai yra 100 % mėsėdžiai, tad nei obuolys, nei kriaušė jam neduos jokios naudos.Vietoje to, geriau jam pasiūlykite gabaliuką žalios mėsos, kuri nebūtų labai sušalusi ar vėsi. Nesvarbu, ar tai bus jautiena, ar kiauliena, ar paukštiena, nes tinka viskas. Svarbiausiai, norėdami pamaitinti ežį, nesiūlykite jam pieno, nes tai yra jam nepriimtinas dalykas, kuriuo linkime tik blogo. Tokiu atveju, geriau tuomet jau nieko jam ir nepasiūlykime“, – tv3.lt pasakojo gamtininkas Selemonas Paltanavičius.