O Lenkijos zoologijos sodui auginti šios rūšies sterblinius gyvūnus sekasi išties neblogai.
„Šiuo metu turime porą šios rūšies meškinių kuskusų. Turime patiną Garettą ir patelę Duza. Taip pat matote ir mažiausią šeimos narį, kūdikį. Tai jau ketvirtasis mažylis, gimęs mūsų zoologijos sode“, – sako Vroclavo zoologijos sodo darbuotoja Monika Gorska.
Zoologijos sodo darbuotojai sako, kad jauniklio gimimas yra didžiulė sėkmė, mat tai parodo, kad šią rūšį galima išgelbėti nuo išnykimo.
„Deja, mes apie šią rūšį žinome nedaug. Tiksliai nežinome, kiek jų yra pasaulyje. Žinome, kad tai – nykstantis gyvūnas. Jie yra lėti, nesislepia, gyvena ant medžių šakų. Tiesa, tai vienintelė dienos metu aktyvi meškinių kuskusų rūšis, kitos mėgsta gyventi naktimis“, – teigia Vroclavo zoologijos sodo vadovas Radowslaw Ratajszczak.
Šiuo metu nelaisvėje, keturiuose zoologijos soduose visame pasaulyje gyvena tik 14 meškinių kuskusų. Daugumos jų lankytojai net negali pamatyti, mat jie yra labai saugomi.
O štai Rusijos zoologijos sodo darbuotojus linksma 8 mėnesių tigriukas Šerhanas.
Jis skleidžia įvairius melodinius garsus, kurie toli gražu neprimena bauginančio tigrų riaumojimo. Greičiau – dainavimą. Taip Šerhanas bando atkreipti savo mamos dėmesį.
O zoologijos sodo darbuotojai teigia, kad tigriukas taip „dainuoti“ mėgsta nuo mažens.
Šerhanas yra vienas iš keturių tigrų, pernai gimusių šiame zoologijos sode.