Švyturėlius įjungęs policijos autobusas Maskvoje atvyko prie namo, kuriame gyvena tiriamosios žurnalistikos leidinio „Projekt“ vyr. redaktorius Romanas Badaninas.
Jo bute pareigūnai vykdė teismo nesankcionuotą kratą. Redaktoriaus advokatė bandė patekti į butą, tačiau name išsirikiavę policininkai ir apsauga jų neįleido. Netrukus į lauką išėjo pats Romanas Badaninas, pareigūnai jį vedė prie automobilio, kuriame taip pat atlieka kratą. Pareigūnai po kratos išėjo ir iš „Projekt“ žurnalistės Marijos Žolobovos buto. Pakvietė žurnalistę į apklausą: „Jie ieškojo visų elektroninių prietaisų, laikmenų, telefonų… viską paėmė.“
Pareigūnai kretė ir kito leidinio žurnalisto – Michailo Rubino namus. Žurnalistas pasakoja, kaip jį grubiai sulaikė: „Aš išlipau iš automobilio ant staiga mane užpuolė agresyvūs jaunuoliai, ne iš policijos transporto. Užlaužė rankas, įžeidinėjo. O tuomet jau priėjo kiti policijos pareigūnai.“
Vienos iš nedaugelio Rusijoje dar likusių nepriklausomų žiniasklaidos priemonių žurnalistus Kremliaus pareigūnai kretė ir apklausė ne šiaip. Skandalingus tyrimus apie Putino artimo rato asmenis ir paties Putino meilužes skelbęs „Projekt“, kaip paskelbė naujausią savo tyrimą – apie vidaus reikalų ministro Vladimiro Kolokolcevo turtus: „Šio namo pirkimas niekaip nesutampa su Dmitrijaus Berdičevskio biografija. Štai jie – 100 arų elitinės „Rubliovkos“ žemės, kurie atiteko ministro sūnui nuo kažkokios Lilijos Kael. Šaunus profesionalas. Tvarkingas, sąžiningas žmogus.“
Aiškėja, kad beveik 10 metų vidaus reikalų ministerijai vadovaujantis V. Kolokolcevas ir visa jo šeima susikrovė didelius turtus, nors deklaruoja vis dar gyvenantis paprastame seno daugiabučio bute, kur jo žmonės jau senai nėra regėję. Žurnalistai tyrime išaiškino visą ministro giminystės ir ryšių su putino rato žmonėmis tinklą: „Kai tik Vladimiras Kolokolcevas ėmė vadovauti ministerijai – jo giminės iš karto tapo prabangaus nekilnojamojo turto savininkais „Rubliovkoje“.
Tiesa, oficiali „Projekt“ žurnalistų namų kratų priežastis, anot pareigūnų, neva dar prieš metus skelbtas kitas tyrimas apie Putino draugą Ilją Trabevą. Bet tai, anot žurnalistų, tik pretekstas: „Galiu pasakyti viena: mes puikiai suprantame „Projekte“, kad šitas dėmesys mums – ne dėl kažkokio Trabero, o dėl istorijos apie V. Kolokolcevą.“
Rusijoje beveik neliko nepriklausomų žiniasklaidos priemonių ir opozicijos. Pastaraisiais mėnesiais jų likučiai buvo išguiti iš šalies pripažįstant juos užsienio agentais ar ekstremistais – kaip padaryta ir su Aleksejaus Navalno organizacijomis. Putinas opoziciją šluoja ruošdamasis šiemet rudenį vyksiantiems rinkimams.