Viesulų išdraskytų namų vaizdus labiau įprasta matyti atkeliaujančius iš už Atlanto, bet šį kartą galingas tornadas užsuko į Europą. Nuplėštus stogus, išgriautas plytų sienas, išvartytus medžius ir įvairiausias pastatų konstrukcijas filmuoja belgai.
Galinga audra vakare smogė šalies pietvakariuose, visai netoli Prancūzijos sienos esančiam Boreno miestui.
„Užteko dešimties sekundžių, kad viskas išlėktų. Tai katastrofa“, – pasakoja gyventojai.
Miestelėnai negali patikėti tuo, ką čia po savęs paliko audros metu įsisukęs viesulas: „Nusileidau laiptais, atidariau duris ir pamačiau į garažą nusviestą žmonos automobilį.“
Miesto valdžia skaičiuoja nuostolius. Visa laimė, apie aukas nepranešama, bet per stichiją 17 žmonių patyrė įvairių sužalojimų.
„Suskaičiavome, kad daugiau nei 70-čiai pastatų nuplėšti stogai. Vėjas daužė ir langus, plėšė duris. Tai dideli nuostoliai“, – teigia Boreno meras Marc LeJeune.
Galinga audra smogė ir Nyderlandams. Lersiumo miesto Utrechto provincijoje gyventojai praūžus audrai gatvėje filmuoja išverstus didelius medžius. Ir po jais prispaustus automobilius. Vėjo gūsiai čia apgadino ir pastatus, plėšė stogus.
„Tiesiog visi plaukia. Kokia prasmė čia važiuoti“, – stebisi gyventojai.
Kenčia ir Rusija – šalies centre esantis Krasnojarskas paskendo po galingo lietaus ir griaustinio.
Niūrus oras kiek sutrukdė ir britų pagonims ir druidams dorai pasitikti ryte kylančią saulę Stounhendže. Jie šiandien susirinko pasitikti ilgiausią metų dieną, o Stounhendžo akmenų išsidėstymas atitinka saulės padėtį per saulėgrįžą. Bet 4 val. 52 min., kai iš už horizonto turėjo pasirodyti saulė, jos per debesis nesimatė.
Stounhendžas – viena svarbiausių priešistorinių vietų Europoje, pastatyta 2–3 tūkstantmetyje prieš Kristų, mokslininkai iki šiol nesutaria dėl jos paskirties.