• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Tado Ivanausko zoologijos muziejų buvo įneštas unikalus eksponatas. Mažiausi muziejaus lankytojai išvydę didžiulį žvėrį spėliojo, kas gi čia toks.

Į Tado Ivanausko zoologijos muziejų buvo įneštas unikalus eksponatas. Mažiausi muziejaus lankytojai išvydę didžiulį žvėrį spėliojo, kas gi čia toks.

REKLAMA

„Man primena liūtą“, – sakė Benas.

„Gal į leopardą man šiek tiek panašus“, – svarstė Agneta.

„Į ką panašus? – Į tigrą be dryžių“, – kalbėjo Matilda.

O geriau įsižiūrėję ir mažieji, ir suaugusieji atpažino, kad šį aštriadantį plėšrūną tikrai ne zoologijos sode matė, jo nuotykius stebėjo animaciniame filme „Ledynmetis“.

„Tas tigras buvo negeras, o pabaigoj filmuko tapo geras“, – paaiškino muziejaus lankytoja Matilda.

Tas žvėris – smilodonas, dar vadinamas kardadančiu tigru. Kaip galėjo atrodyti seniai išnykęs plėšrūnas sumanė atkurti žinomas Lietuvos taksidermistas. Sakė, idėją brandino kelis dešimtmečius.

REKLAMA
REKLAMA

„Prieš 30 metų pamačiau paveikslėlį šitos pozos, iš La Brea radimvietės Amerikoje ir pagal tą paveikslėlį, tą skeletą ir dariau viską“, – tikino Kęstutis Bybartas.

REKLAMA

Šių gyvūnų kaulų liekanų rasta Amerikoje, Azijoje, Europoje. Taksidermistas pasakojo, kaip kūrė šį eksponatą.

„Nupirkau kaulų iš Amerikos kopijas, susiskaičiavau proporcijas, paskui raumenys kaip ir eilinio katino. Man visą laiką yra svarbiausia teisinga anatomija, o menas po to“, – pridėjo K. Bybartas.

Lankytojai tikino, žvėris buvęs įspūdingas, ypač jo daugiau kaip 20 centimetrų iltys.

„Aišku, įdomu, ne tik įsivaizduoti, bet ir pamatyti kokio dydžio, pasilyginti koks žmogus šalia atrodo“, – teigė muziejaus lankytojas Raimondas.

REKLAMA
REKLAMA

Žinių apie šį aštriadantį mažai. Archainis žvėris gyveno prieš milijonus metų. Spėjama, kad išnyko po paskutinio ledynmečio, maždaug prieš 10 tūkst. metų. Galbūt anuomet medžiojo ir mūsų šalies teritorijoje, deja, įrodymų nėra.

„Smilodonas gyveno Eurazijoje, Afrikoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje. Manoma, kad jis galėjo gyventi ir Lietuvoje“, – tvirtino muziejaus atstovė Diana Ferencaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Smilodonas buvo mėsėdis ir įveikdavo net už save stambesnius žolėdžius gyvūnus, pavyzdžiui, dramblius.

„Nors jis vadinamas kardadančiu tigru, jis nėra tiesioginis tigrų ar kitų didžiųjų kačių protėvis. Jis priklausė kitam pošeimiui, buvo visiškas plėšrūnas. Manoma, kad galėjo maitintis mamutų jaunikliais, tinginiais, kurie tuo metu buvo labai dideli, ir kitais gana stambiais, gal net už save stambesniais, gyvūnais“, – kalbėjo D. Ferencaitė.

Naują muziejaus eksponatą išvyskite aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų