Šimtmetį gyvuojančiame fabrike kadaise darbuotojai audė tekstilę, o dabar veikia gausybė įvairių įmonių ir kūrybinių erdvių.
„Su keleiviais į tokią ekskursiją važiavome pirmą kartą“, – sako „Drobės fabriko“ atstovė Jūratė Jackytė.
Tad bandomajam važiavimui teko kruopščiai pasiruošti.
„Turime įvertinti gabaritą, ar nėra kažkokių vietų, kur galėtumėme nepravažiuoti. Visa tai mūsų specialistai įvertina, pervažas buvome uždarę, buvo žmonės, kurie užtikrino saugumą, kad eismas tikrai būtų sustabdytas“, – pasakoja „LTG Link“ susisiekimo vadovas Dangis Rupeika.
Sukaktuvininkui Vidui ši ekskursija tapo unikalia dovana.
„Aš atėjau į stotį, laukiau staigmenos, galvojau važiuosime įprastu maršrutu, o čia traukinys mažiukas, žmonių labai daug. Nuostabi idėja keliauti traukiniu po miestą Lietuvoje – tai išskirtinis atvejis“, – teigia ekskursijos dalyvis Vidas.
Įspūdžiais dalijasi ir kiti laimingieji patekę į tokią išskirtinę ir nemokamą ekskursiją, nes vos pakvietus žmones registruotis – visos vietos rezervuotos per pora valandų.
„Iš įprasto dalyko išėjo neįprastas, žmonės mojavo, plojo, filmavo“, – sako Jonas.
„Labai smagu važiuoti tomis siauromis gatvelėmis. Per patį miestą traukiniu važiuoti neįprasta ir smagu“, – džiaugiasi kita ekskursijos dalyvė.
„Labai patiko pati kelionė, gerai sugalvota, kad su traukiniu, labai faina“, – sako Elžbieta.
„Aš atsisėdau į traukinį ir visiems pradėjau mojuoti, buvo įdomu, ar kiti atmojuos“, – įspūdžiais dalijasi Goda.
Šios ekskursijos sumanytojai taip originaliai pakvietė apžiūrėti daugiau kaip prieš šimtmetį pastatytą tekstilę gaminusį „Drobės“ fabriką, dabar virtusį industriniu verslo centru, kur po vienu stogu telpa bemaž pusšimtis įvairių įstaigų.
„Pats pastatas pastatytas Amerikos lietuvių 1920 metais. Čia buvo gaminamos įvairios medžiagos ir dirbo be perstojo. Fabrikas skaičiuoja jau šimtmetį ir daug kas galvoja, kad čia gamykla ir kažkas liko, būna nustebę, kaip viskas įkurta, kaip pasikeitę, čia dabar yra industrinis verslo centras“, – pasakoja J. Jackytė.
Tad dalis kauniečių atėjo pažiūrėti erdvių, kur kadaise dirbo jų tėvai ar seneliai.
„Staklės didžiulės, dažymo cechai, dažai, siūlai, knatai – tai buvo didžiausias fabrikas, o šalia gyvename, tai įdomu ateiti ir pažiūrėti, kaip viskas moderniai pasikeitė“, – sako ekskursijos dalyvė Elvyra.
„Labai įdomu pereiti per gamyklą, pasižiūrėti, viskas pasikeitę, viskas visai kitaip atrodo“, – teigia Ala.
Ir jei Kaune tokia ekskursija pirmoji, tai štai Vilniuje jos jau rengiamos kurį laiką. Ir tokios pramogos vis labiau populiarėja, susisiekimo geležinkeliais atstovai sako, kad net sunku išpildyti užgaidas
„Vilniuje mes turime dvi lokacijas, kurios yra labai populiarios. Tai važiuojame į „Dūmų“ fabriką Naujojoje Vilnioje ir į „Betono“ fabriką. Dažnai užsako įmonės, didelės kompanijos važiuoja. Yra problema mums išpildyti poreikį, kiek norėtų važiuoti. Dažniausiai įmonės nori penktadieniais, pikiniu laiku, o mes tuo metu turime iššūkį išvežti keleivius reguliariais traukiniais“, – sako „LTG Link“ susisiekimo vadovas Dangis Rupeika.
Kauniečiai sako, ateityje taip pat rengs tokias ekskursijas, tik jas teks iš anksto užsisakyti.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.