Radiologas rytais ir menininkas vakarais. Taip save galėtų apibūdinti 62-iejų metų egiptietis Ahmedas Hassanas, atidžiai apžiūrinėjantis vieną iš savo naujausių kūrinių – Tauerio tilto kopiją. Ji sukurta iš tūkstančių degtukų ir dėmesingai atkartoja kiekvieną žinomo garsiausio Londono tilto architektūrinę detalę. Sukurti tokią kopiją vyrui prireikė ištisų mėnesių kruopštaus darbo ir žinoma daugybės degtukų. Štai pavyzdžiui degtukas po degtuko sulipdyti Paryžiuje pernai sudegusią Dievo Motinos katedrą vyrui jų prireikė net 28 000-čių
„Kai sužinojau apie gaisrą, ši naujiena mane stipriai paveikė. Sunaikintas itin gražus žmogaus paveldas. Katedra buvo itin brangi tiems, kurie mėgsta gražius ir senovinius meno kūrinius. Aš pradėjau kurti jos kopiją praėjus keturioms dienoms po gaisro, pirmiausia surinkau visą reikalingą informaciją, o tada tris mėnesius dirbau“, – sako menininkas ir radiologas Ahmed Hassan.
Tarp Ahmedo darbų yra ir istorijos tėkmėje prarastų architektūros stebuklų. Aleksandrijos švyturys ir biblioteka. Įvairios mečetės ir šventovės. Įkvėpimo architektūriniams stebuklumas vyrui toli ieškoti nereikia. Jis gyvena Gizoje, kurių pašonėje stovi garsiosios Egipto piramidės. Degtukų architektas sako, kad jam svarbiausia, jog šie kūriniai neatsidurtų kartoninėse dėžėse, o žmonės juos vieną dieną galėtų apžiūrėti muziejuje ar galerijoje.