Meteorito skridimo trajektoriją dangaus paviršiumi pavyko užfiksuoti daugybei kanadiečių, kurie vaizdo įrašais pradėjo dalintis socialiniuose tinkluose. Viename iš vaizdų matyti, kaip ugnies kamuolys buvo matomas net Toronte esančio miesto simbolio, CN televizijos bokšto fone.
~1-m space object - temporary designation #C8FF042 - strikes Earth over Canada, creating stunning #fireball☄️
— ESA Operations (@esaoperations) November 19, 2022
For only the 6th time in history, this impact was predicted.
Find out more about predicting #asteroid impacts from the last time this happened 👉https://t.co/zwPKXeUEUl https://t.co/XbDqtiDuom pic.twitter.com/5yHGWibSki
Europos kosmoso agentūra džiaugėsi, kad šis įvykis buvo tik šeštas kartas istorijoje, kai jis buvo iš anksto žinomas. Agentūros teigimu, dauguma asteroidų susidūrimų su Žeme aptinkami tik vėliau, kai atsiranda tokių įrodymų kaip, pavyzdžiui, krateriai. Visi šeši dangaus kūnai buvo aptikti nuo 2008 m. Tai nutinka tobulėjant dangų skenuojantiems teleskopams, kurie vis dažniau leidžia aptikti ir mažesnius objektus, kurie atsitrenkia į žemę.
Apie šeštadienio ugnies kamuolį astronomai informaciją turėjo likus kelioms valandoms iki jo smūgio.
Europos kosmoso agentūros duomenimis, objektas buvo mažesnis nei metro dydžio. Meteorito liekanas mokslininkai tikisi rasti teritorijoje netoli Niagaros krioklio.
Ugnies kamuolio vaizdus žiūrėkite straipsnio viršuje.