Rusiškas leidinys „The Bell“ išsiaiškino, kad iš didžiųjų šalies bendrovių pareikalauta susimokėti duoklę – apie 3 mlrd. eurų. Maža to, gruodį sugalvota perskaičiuoti mokesčius už 2022 m., iš ko susikauptų dar daugiau nei 20 mlrd. eurų. Rusų verslo atstovai kol kas bando išvengti papildomų išlaidų, bet valdžia, tikėtina, nenusileis: sausio mėnuo parodė, kad pasiektos rekordinės išlaidos, maža to, ženkliai krito ir pajamos.
tv3.lt žurnalistai Martynas Žilionis ir Andrius Jakimčuk aptarė Rusijos ekonomikos ir Vakarų sankcijų Rusijai perspektyvas.
Šių metų sausį Rusijos biudžeto pajamos, lyginant su pernykštėmis, susitraukė daugiau nei trečdaliu (35 proc.) – iki 1,356 trln. rublių. Išlaidos išaugo net 59 proc. (iki 3,117 trln.). „Bloomberg“ skelbiama, kad toks 2023-ųjų sausio rodiklis yra rekordinis per visą stebėjimo laikotarpį nuo 1998-ųjų.
Tokio rezultato nebuvo nuo 1998-ųjų nemokumo ir Rusija kol kas to nepajautė tuščiomis lentynomis tik dėl to, kad turi sukaupusi lėšų naftos ir dujų gerbūvio fonde.
„Planas buvo kuriamas ne vienerius metus. Ką bekalbėtų Putinas, kad jis ten reaguoja ar nereaguoja, bet Rusija šiam karui buvo ruošiama bent paskutinį dešimtmetį. Yra sukurtas gerbūvio fondas, iš kurio lėšų jie dabar iš esmės ir gyvena, – aiškino tv3.lt žurnalistas Andrius Jakimčuk. – Taip, jie pajamų dar gauna, bet tų pinigų nebeužtenka. Biudžetas suplanuotas nuostolingas ir net ir jo nėra laikomasi. Visos skylės yra padengiamos būtent iš to naftos ir dujų pinigų gerbūvio fondo.“
Daugiau apie tai – vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Visą tinklalaidę „Sukasi pasaulis“ žiūrėkite čia:
Kalbėjomės apie:
00:00 Intro
01:03 Sankcijos Rusijai: kas veikia ir kas neveikia
21:49 Ką daryti su rusų kalba?
50:16 Kuo susijusi korupcija su žemės drebėjimo aukomis?
Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos „YouTube“: