Vyriausybės parengtai mokesčių reformai nepritaria vis daugiau verslo organizacijų, tokių jau daugiau kaip pusšimtis. Štai ir Pramonininkų konfederacija ragina valdančiuosius mokesčių reformą stabdyti.
„Ne laikas šiandien reformai daryti, skaudūs žodžiai, bet žiūrint į aplinkybes, ekonomikos pavojus, reikėtų apsvarstyti daugelį pokyčių. Išbalansavimas.
Siūlau, kad galėtume surinkti mokesčius, kuriuos dabar gerai renkame, nepagadinkime, kas yra dabar“, – teigia Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.
Mokesčių reformos paketą įvertino ir Lietuvos bankas. Jo nuomone, siekdama teisingesnės ir ekonomikos augimui palankesnės mokesčių sistemos, vyriausybė siūlo iš esmės tinkamas priemones. Bankas pabrėžia, kad didesni mokesčiai individualiai veiklai sumažins jos patrauklumą, nes vidutiniškai padidės 6 procentais. Mokesčių pakeitimai gali puse procento padidinti infliaciją, tačiau bendra mokesčių našta šalyje esą turėtų sumažėti ir paskatinti bent trumpalaikį ekonomikos aktyvumą.
„Poveikis trumpu laikotarpiu ekonomikai pasireikš, jei bus didinamas NPD, kainuos biudžetui 200 mln. per metus, bet žmonių pajamos padidėtų. Tai paskatins vartojimą, investicijas“, – sako Lietuvos banko atstovas Aurelijus Dabušinskas.
Perskaitęs tokias Lietuvos banko išvadas Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas neslepia pasitenkinimo ir žada siekti, kad mokesčių reformos įstatymus Seimas dar šiemet priimtų.
„Mokestinės pertvarkos tikslas yra ne pripildyti biudžetą, padidinti perskirstymą, o sukurti teisingesnę sistemą su mažiau išimčių, privilegijuotų grupių“, – teigia komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė mėgina teisinti reformą, kad tie, kam padidės mokesčiai, prisidės prie viešųjų paslaugų didesnio finansavimo.
„Slaugytojos, vaytojos GPM moka didesnį negu individualia veikla. Ar užsiimantys individualia veikla negauna to paties viešojo gėrio, ar nemokamos bazinės pensijos? Mokesčių reformos tikslas yra surinkt daugiau lėšų, kad būtų iš ko finansuoti daugiau viešųjų paslaugų“, – sako M. Navickienė.
Tačiau liberalieji konservatorių partneriai tokiais tikinimais abejoja, ypač Laisvės partijos atstovai.
„Man rėžia akį nekilnojamo turto mokestis, indiviadualios veiklos apmokestinimas, kur keičiais visos sąlygos, nepriklausomai, kiek uždirbi. Neriekia redukuoti debatų į daugiau uždirbančių apmokestinimą. Ne tik tai keičiasi“, – teigia „laisvietis“ Vytautas Mitalas.
Valdantieji kalba, kad daug aistrų keliantį nekilnojamojo turto apmokestinimo projektą gali koreguoti. Lietuvos bankas taip jį peikia perspėdamas, kad dėl kainų medianos brangiausiose didžiųjų miestų ir kurortų savivaldybėse gyventojai gali mokėti mažesnius mokesčius nei gyvenantys tose, kur nekilnojamasis turtas pigus.
Plačiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
"peticijos lt tuoj išspręs visus konservatoriams kylančius klausimus. Pradedant lyderystės partijoje bei kandidatų į Prezidentus stoka ir baigiat pavienių Seimo narių atskirais klausimais (dėl R. Morkūnaitės-Mikulėnienės parašus galima padėti iki rugsėjo 14 d., tai spėsit).
O jei rimtai - jau darosi gaila Prezidentės D. Grybauskaitės, kurią ragintojai kandidatuoti pastatė į lygią padėtį visokiems celofanams bei anonimams įtikėjusiems kad ir į kanapes, kurie taip pat turi savo peticijas su parašas.
Kaip liaudies išmintis sako, kam priešai, kai yra tokie draugai''