Paulina jau ketvirtą kartą bando kurti šeimą. Vieną kartą ištekėjo dar labai jauna ir nesuprato, kas yra šeima. Kitą kartą tiesiog ne ant to žmogaus pataikė, o trečią kartą šeimą sukūrė iš bėdos – gerokai vyresnis draugės tėvas pasisiūlė į vyrus.
Vaikams neužtikrino saugios aplinkos
Jau dveji metai vaikai yra atskirti nuo Paulinos. Vyriausioji atžala namo jau negrįš – ji auga kitoje šeimoje ir nenori gyventi pas motiną. Tačiau moteris pasiryžo susigrąžinti du mažesnius vaikus.
Ji pripažįsta, kad nebuvo rūpestinga mama ir neužtikrino mažyliams saugios aplinkos.
„Buvo situacija, kad mažylės tėvas sunervavo ir pagalvojau, kad ai, išgersiu, nieko čia baisaus. Tada jį išplūdau visokiais žodžiais, susikoliojau baisiausiai, o jis man kerštaudamas iškvietė vaikų teises. Iš ryto atėjo, bar bar ir paėmė“, – situaciją, kai buvo paimti du jos vaikai nupasakojo Paulina.
Ji papasakojo su kokiomis kliūtimis ji susiduria dabar, norėdama atsiimti vaikus. Įsivaizduokite, kas būtų, jei policijos pareigūnai iš akies nustatinėtų ar vairuotojas blaivus, ar ne. Taip tiesiog nebūna. Tačiau šeimą lankančios socialinės darbuotojos, būtent taip ir elgiasi.
„Socialinė atvažiavo, aš buvau prisnūdusi iš po darbo, pažiūrėjo, kad mano akys blizga, kartais tu neišgėrusi? Pasakiau, kad mano akys visada blizga, gal aš pavargusi, gal man su sveikata blogai, nes jie net neklausė... Sako iš karto tu girta, nes pamatė kamštuką nuo giros kambaryje...“, – socialinių darbuotojų darbu ir esama tvarka baisėjosi daugiavaikė motina.
Specialistai moters blaivumą įvertino iš akies
Moteris įsitikinusi, kad dažnai tarnautojos paprasčiausiai pasižiūri į mamą ir į dokumentus užrašo, kad asmuo yra „galimai apsvaigęs“.
O tas menkas žodelis „galimai“ reiškia, kad mamai vaikai ne galimai, o tikriausiai nebus atiduoti.
Negi specialistams sąmoningai suteikti tokie įgaliojimai – užfiksuoti neblaivumą tiesiog iš akies?
Ministerijos atstovė „TV Pagalbai“ paaiškino, kad, jei specialistams kyla įtarimų, jog tėvai apsvaigę, policiją gali išsikviesti ir patys tėvai. Esą patys žmonės turi įrodyti, kad yra blaivūs. Ir tie įrodymai turi būti fiksuojami dokumentuose. O jei tėvams nepavyksta susikalbėti su darbuotojais – jie taip pat esą gali prašyti, kad juos pakeistų.
Visą jaunos moters pasakojimą apie iš jos atimtus vaikus žiūrėkite straipsnio pradžioje.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.