Baltarusių tautos lydere tapusi Sviatlana – moteris, kuri šių metų birželį vienam baltarusių portalui prisipažino, kad politika iki šios vasaros išvis nesidomėjo. Nesidomėjo ir anksčiau vykusiomis žiauriomis represijomis prieš demonstrantus, o viską rimtai pradėjo stebėti tik dabar.
Beje, Cichanouskaja prisipažįsta, kad gyvenime balsavo tik kartą – pilnamestystės proga 2001-aisiais metais – ir už Aliaksandrą Lukašenką.
Nemažiau keistas ir šiuo metu areštuoto Sviatlanos vyro šuolis į politiką. Pasak Cichanouskajos, Sergejus į politikos areną žengė, kai Minsko biurokratai neleido jam įsigyti svajonių vilos. Pasak Sviatlanos, jos vyras iki rinkimų daugiausia laiko leido Rusijoje kurdamas įvairius vaizdo projektus.
Keisčiausia tai, kad Sergejaus „Facebook“ profilyje nėra nei vienos šeimyninės fotografijos su žmona ir dviem vaikais.
„Mes su juo susipažinome klube, jis ten dirbo vadovu. Aš atėjau pašokti, taip mes ir susipažinome. Gruodį bus 16 metų, kai mes susituokę“, – pasakojo S. Cichanouskaja.
Tačiau Sergejaus „Facebook“ paskyroje galima aptikti įsiamžinimą okupuotame Kryme, Rusijos patriarchato renginius ir sveikinimą su naujaisiais metais, kuriame matyti ne tik Senelis Šaltis, bet ir Vladimiras Putinas.
„Babarika, Cichanouskis ir, matyt, Cepkalą prie to reiktų prijungti... Tai aš juos visus vertinu labai paprastai. Tai yra Kremliaus projektas ir nuo pat pradžių iki galo jis toks buvo“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ teigė politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.
„Rusiškas pėdsakas dėl mano vyro? Vienareikšmiškai – ne“, – viename interviu gynėsi Sviatlana.
Beje, Cichanouskaja visai neseniai interviu Rusijos televizijos kanalui papylė pagyrų Vladimirui Putinui.
„Ponas Putinas, jis gi yra išmintingas politikas, išmintingas vadovas ir jis supranta, kas vyksta pas mus Baltarusijoje“, – teigė S. Cichanouskaja.
Politologas, Baltarusijos reikalų ekspertas Vytis Jurkonis ragina ramiau žiūrėti į švelnią opozicinių Baltarusijos veikėjų poziciją Kremliaus atžvilgiu.
„Aišku, visa tai tik formuojasi. Reikia suprasti, kad tos trys moterys, kurios buvo viso protesto priešakyje, iš principo nėra politikės. Galbūt viena ar kita frazė nėra tokia visiškai tiksli, bet iš principo tai, ką jie šiandienai yra pasiekę, yra neįtikėtina“, – teigė politologas V. Jurkonis.
Jeigu geriausias scenarijus išsipildytų ir A. Lukašenka turėtų pasitraukti, naująją Baltarusijos valdžią dar ilgai persekios Kremliaus ir V. Putino šešėlis.
„Jo interesas būtų išlaikyti Lukašenką vienaip ar kitaip, nes nesinori, kad Rusijos žmonės pajustų tai, kad po 26-erių metų režimo Lukašenka turi pasiduoti žmonėms. Tai būtų labai stiprus signalas Rusijos žmonėms – jeigu baltarusiai gali, tai kodėl mes negalėtume. Tai pirmas planas būtų išlaikyti Lukašenką visomis įmanomomis priemonėmis, o planas „B“, jeigu jau sutiktų dėl naujų rinkimų, tai visaip kaip įmanoma į juos kištis. Nebus paprasta“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ aiškino V. Jurkonis.
Visą reportažą apie Sviatlaną Cichanouskają ir jos vyrą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.
Visą laidą „Karštai su tv3.lt“ apie tai, ar Lietuva, kovodama už Baltarusijos žmonių teisę į laisvę, neperžengia tam tikrų ribų, pamatykite čia: