Pavyzdžiui, Raseinių ligoninėje, iš kurios neseniai išėjo nemažai mediku, eilėse gyventojams tenka pralaukti dar ilgiau.
Vizito pas kardiologą Lietuvoje reikia laukti ir porą mėnesių. Kantrybės nebeturintys tautiečiai keikia tokią sistemą:
„Pasakysiu tiesiai šviesiai. Tokios betvarkės aš nemačiau, kaip dabar, pas medikus. Geriau neiti, nes pasako, jeigu žmogui blogai, tai laukti ten tris, keturis mėnesius. Nu tai, miela tamsta. Kaip taip galima?“
„Pavyzdžiui, man vieną procedūrą paskyrė vasario aštuntą.“
„Du mėnesiai, jeigu onkologija, tai pusę metų.“
„Taip, laukiau keturis mėnesius, pusę metų laukiau.“
Ministras Arūnas Dulkys sako, kad situacija po truputį taisosi. Medikai labiau motyvuojami finansiškai.
„Mes pakeitėme kai kurių paslaugų apmokėjimo įkainius gydymo įstaigom. Apmokamos viršsutartinės sumos tam, kad būtų paskata teikti daugiau paslaugų“, – teigia A. Dulkys.
Eilės esą priklauso ir nuo to, kokią vidinę sistemą gydymo įstaiga įdiegia. Taip pat ministras sako, kad eiles sudaro ir pernelyg didelis gyventojų išrankumas gydytojams.
„Labai dažnai pacientai nori pas labai konkretų gydytoją. Ir jau ne kartą aiškinantis labai konkrečią situaciją, mes pamatydavom, kad tą dieną buvo vietų pas gydytojus, bet ne pas tą gydytoją, pas kurį pacientas nori“, – tikina A. Dulkys.
Kokia situacija Raseiniuose?
Iš Raseinių ligoninės šią vasarą išėjo šeši medikai. Naujai išrinktas direktorius sako, kad dėl išėjusių specialistų laukimo laikas, be jokios abejonės, dar labiau pailgėjo.
„Pas kardiologus, kadangi turim vieną kardiologę tai eilė yra tikrai gana ilga. Nuo lapkričio mėnesio pradės dirbti dar dvi kardiologės, tikimės kad sumažinsim“, – sako Raseinių ligoninės direktorius Gintaras Pikūnas.
Be kardiologų įdarbintas ir naujas ligoninės traumatologas. Tačiau pacientai sako, kad palaukti vis tiek tenka nemažai.
„Tenka, pas kardiologą netgi ir du mėnesius tenka. Ir virš dviejų dar. O pas traumatologą jau greičiau“, – sako kalbinta Raseinių gyventoja.
Kiti pacientai pritaria – vizito pas gydytoją reikia palaukti:
„Nu va išsisukau arba išsilaužiau petį ir skambinau į registratūrą tai būtų lapkričio 8 tik priėmę.“
„O kažką man čia kojoms, tai sako, iki Kauno gal važiuokite, Šiaulius. Kas mane, sakau, nuveš.“
Valstybinė ligonių kasa informuoja, kad siuntimą pas specialistą išrašantis gydytojas turėtų pateikti bent tris variantus, kur teikiamos siuntime nurodytos paslaugos. Užsiregistruoti pacientai gali naudodamiesi gydymo įstaigų sistemomis, telefonu arba atvykę į įstaigą.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.