Apkaltino juos šališkumu, kurtumu ir dvigubų standartų taikymu. Nors pats Gražulis reikalavo viešų ir visuomenei atvirų komisijos posėdžių, tačiau valdantieji nusprendė, kad visuomenei nereikia žinoti, kaip jie sprendžia Seimo skandalisto likimą.
Nors komisijų posėdžiai įprastai būna uždari, bet Seimo skandalistas Gražulis pats paprašė, kad posėdis būtų atviras: „Tai kur čia kaltinamųjų pusė? — Nesi kaltinamasis. — Kaltinamasis esu.“
„Pradėti pakaltos procesą LR Seimo nariui Petrui Gražuliui pagrįstumui ištirti“, – kalba komisijos pirmininkas Linas Slušnys.
Gražulis iš karto pareiškė, kad komisijos objektyvumu netiki: „Jūs esat tiesos ieškotojai, kuriems nereikia tiesos.“
Posėdžio pradžios Gražuliui parodytas ir vaizdo įrašas, kuriame Seimo kameros užfiksavo, kaip Gražulis ištiesia ranką prie šalia sėdinčio Jonausko balsavimo mygtukų.
„Ką mes čia matom?“, – klausia L. Slušnys.
„Galėjo taip būt, kad galėjau pabalsuoti netyčia ir atsiprašau, jeigu taip padariau, bet man vis tiek žiūrint tą vaizdą, nu trūksta kažkiek tų įrodymų, kad galėjau pabalsuoti“, – sako P. Gražulis.
Konservatorius Andrius Vyšniauskas pabandė Gražulį priremti prie sienos konkrečiu klausimu. Bet nesėkmingai: „Petrai, spaudei Jonausko mygtuką, ar nespaudei? Taip, ar ne? — Aš jau atsakiau į šitą klausimą. — Spaudei ar nespaudei? — Aš jau atsakiau į šitą klausimą, ar tu kurčias, išsiplauk ausis, jeigu tu esi kurčias.“
Kitas laimę pabandė laisvietis Tomas Vytautas Raskevičius: „Gerbiamas kolega, ar tikite stebuklais? — Kas čia susiję su šitu... — Nu atsakykite, taip, ar ne. — Kuo susiję su šitos komisijos darbus? — Aš pakartosiu klausimą, gerbiamas Petrai Gražuli, ar tikite stebuklais? — Koks jūsų reikalas mano tikėjimas?“
Bet paaiškinus, kad jei niekas netiesė rankos prie mygtuko, o pats Petras nespaudė, tai prilygtų stebuklui, Petras jau pateikė atsakymą: „Jūs tikit stebuklais, ar ne? — O jūs? — Aš ne. — O aš tikiu. — Gerai, aš daugiau klausimų neturiu, ačiū.“
Raskevičius sako iš kitų parlamentarų girdėjęs, kad Gražulis už kitus bando balsuoti nuolat: „Kaip dažnai va tokių netyčia jums pasitaiko paspaudimų už kitą Seimo narį? — Tai atsukinėkit visos kadencijos medžiagą ir matysite.“
Nors patyčiomis dažniausiai kaltinamas pats Gražulis, bet šį kartą pašiepti jį pabandė konservatorius Vyšniauskas.
„Jeigu jums taip sudėtinga paspausti tuos mygtukus, jūs nebandėte kreiptis į Seimo kanceliariją, kad jums instaliuotų didesnius mygtukus? Nes techniškai Seimo nariams gali padėti, pavyzdžiui, erbiamas Sergejus Jovaiša dėl ilgų kojų netelpa savo sėdimoje vietoje, dėl to jam pritaikyta speciali kėdė“, – kalba konservatorių frakcijos narys Andrius Vyšniauskas.
„O kokią jūs teisę turit Seimo salėje, kada balsuoja frakcija nurodinėti šitaip balsuoti, ar šitaip balsuoti. O jūs čia Seimo nario valios nepažeidžiat laisvos?“ – sako P. Gražulis.
Petrui primintas ir Sacharuko atvejis, kai dėl balsavimo už Liną Karalių, jis išlėkė iš Seimo: „Susikoncentruokim į tą situaciją, kuri yra dabar, gal kaip nors Sacharuko bylą pasiimsit, paskaitysit... — Tai, kad manęs klausė, ar jūs negirdėjot? Ar jūs negirdėjot, jūs su savim kalbatės? Kad konservatoriai girdi tik save, tai aišku man seniai.“
Etikos komisija jau buvo pripažinusi, kad Gražulis balsavo už kolegą Jonauską, bet pradėti apkaltos procedūros nerekomendavo. Tokia baigtis nepatiko Raskevičiui, kuris surinko parlamentarų parašus, kad dėl proceso būtų sprendžiama iš naujo ir viso Seimo.
„Petras Gražulis mygtukus spaudymo estafetę yra paėmęs ne tik mūsų nagrinėjamu atveju, bet panašu, kad tai yra platesnio pobūdžio praktika“, – tvirtina T. V. Raskevičius.
Dabar speciali komisija nusprendė į kitą posėdį kviestis Etikos komisijos narius, klausti, ką jie išsiaiškino kamantinėdami Gražulį. Tačiau valdantieji nusprendė, kad posėdis turės būti uždaras nuo visuomenės.
„Čia labai taip nusileidome Petrui Gražuliui, aš laikausi nuomonės, kad šitie posėdžiai visi turi būti uždari, todėl, kad turėjome šou kameroms, o ne procesą toks, koks jis galėjo būti uždarame posėdyje“, – teigia A. Vyšniauskas.
Tai ne pirmas atvejis, kai Gražulį bandoma išmesti iš Seimo, tačiau visi atvejai iki šiol baigėsi nesėkmingai. Šį kartą laimę bando Gražulio ideologinis oponentas Tomas Vytautas Raskevičius. Įdomus faktas, kad kai Gražulis pirmą kartą buvo išrinktas į Seimą 1996-aisiais, Raskevičiui tuo metu buvo vos 7-eri.