• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansų ministrė mano, kad labiausiai tikėtinas nekilnojamojo turto mokesčio tarifas galėtų būti ne didesnis nei pusė procento. Valdantieji ketina koreguoti daug kritikos sulaukusį projektą ir nebegąsdinti žmonių keturių procentų tarifais.

Finansų ministrė mano, kad labiausiai tikėtinas nekilnojamojo turto mokesčio tarifas galėtų būti ne didesnis nei pusė procento. Valdantieji ketina koreguoti daug kritikos sulaukusį projektą ir nebegąsdinti žmonių keturių procentų tarifais.

REKLAMA

Apie tai, ar biudžete ras pinigų prezidento siūlymams – didesnėms pensijoms bei vaiko pinigams – laidoje „Dienos komentaras“ atsakė  finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Diskusijos dėl pensijų augimo dar nebaigtos – taip teigia Gitanas Nausėda. Ar galėtų dar kilti pensijos?

Turbūt tiek prezidentas, tiek kiti politinio lauko dalyviai, siūlydami papildomas išmokas turėtų pagalvoti ir apie kitą balanso pusę – tai yra išlaidas, kurias reikėtų sumažinti. Nes valdžios sektoriaus balansas, kuris šiemet yra 2,9 ties Mastrichto kriterijumi – jis apima visus biudžetus, tiek valstybės, tiek „Sodros“ biudžetą, ir nepaisant to, iš kurio biudžeto imsi, reikėtų numatyti ir kokias išlaidas reikėtų papildomai sumažinti. Jeigu išties rūpestis yra nuoširdus, turėtų būti pasiūlymai ir kitoje pusėje.

Siūloma skirti papildomus vaiko pinigus, esą reikiamus dešimtis milijonų galima gauti iš nekilnojamojo turto (NT) mokesčio. Kaip į tai reaguojate?

REKLAMA
REKLAMA

NT mokestis keliautų savivaldybėms – jų infrastruktūros vystymui, kad būtų galima didinti to nekilnojamo turto vertę. Vyriausybė yra pasiūliusi neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) horizontalų didinimą. Visiems dirbantiesiems, kurie uždirba iki vieno vidutinio darbo užmokesčio, NPD būtų didesnis 20 proc.

REKLAMA

Tokiam žmogui, kuris gauna minimalią mėnesinę algą, dėl dviejų sprendimų – minimalios algos didinimo ir NPD didinimo – į rankas augtų apie 70 eurų.

Pasiekė žinia, kad Vyriausybė prašė Europos Komisijai (EK) porai metų atidėti mokesčių reformos įgyvendinimą. Kodėl norėjote permesti darbus kitiems?

Įsigaliojimo terminai buvo priimti ne sprendimų priėmimui, o sprendimų įsigaliojimui. Tam taip pat reikalingas terminas. Sprendimus vis tiek būtų turėjusi priimti šį Vyriausybė. Tačiau EK mano, kad mokestinės sistemos netobulumai, kurie yra Lietuvoje, yra esminė kliūtis link Vakarietiškos socialinės, ekonominės gerovės.

REKLAMA
REKLAMA

Ir aš visiškai tam pritariu. Manau, kad Vyriausybės pasiūlyti sprendiniai yra reikalingi, todėl bet kokiu atveju ar ši, ar kita Vyriausybės prie tų klausimų turės grįžti ir vieną kartą iš esmės išspręsti šiuos klausimus. Rekomendacijos Lietuvai yra teikiamos jau 10 metų, tačiau nei viena Vyriausybė nesiryžo imtis šių sprendimų.

Ministerija nesugeba pasiimti visų Lietuvai skirtų europinių pinigų – vis dar įšaldyti 26 mln. eurų. Ar gaus Lietuva tuos pinigus?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

26 mln. buvo užšaldyti, kada buvo nepateiktos Seimui svarstyti lengvatų peržiūros paketas ir NT mokesčių projektas. Šiems rodikliams pasiekti užtenka įstatymus pateikti Seimui, viskas jau yra padaryta. Dabar tiesiog yra renkama techninė medžiaga, argumentai, skaičiavimai. Šią savaitę Europos Komisijai tuos dokumentus pateiksime ir, manau, kad artimiausiu metu tos lėšos bus atšildytos.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Laukiu nesulaukiu kada tu mordu nebeliks seime . Nieko dar Lietuvoj nebuvo blogiau nei uz dabartine vaivorekštyno gauja
,,iš kur paimti,,. Amžinas klausimas. O kad neteisingai perskirstomas biudžetas, kad atskirtis tarp mažiausių (jau ir vidutinių) algų ir didžiausių visoje ES, ką beje jau ne kartą pabrėžė EK, tau Skaistę neįdomu ? Vien valstybės tarnybos įstatymas ką parodo ? Kad įmonių vadovams (kurių algos ir taip nėra mažos), visokiems teisėjams ir prokūrorams, algos galės kilti iki 20.000. Čia adekvatu ? Va ir paimkit iš ten. Pakelkit, bet proto ribose.
bukos pijokes sapaliones
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų