• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prabėgus savaitei po tragiško gaisro Viršuliškių daugiabutyje, žmonės guodžiasi, kad savivaldybės būstuose nėra jokių baldų ir buitinės technikos, o pinigų naujiems jie neturi. Tačiau Raudonasis kryžius ramina žmones, kad juos pasieks žmonių suaukoti pinigai, taip pat artimiausiu metu nukentėjusiems namo gyventojams dovanos baldus.

Prabėgus savaitei po tragiško gaisro Viršuliškių daugiabutyje, žmonės guodžiasi, kad savivaldybės būstuose nėra jokių baldų ir buitinės technikos, o pinigų naujiems jie neturi. Tačiau Raudonasis kryžius ramina žmones, kad juos pasieks žmonių suaukoti pinigai, taip pat artimiausiu metu nukentėjusiems namo gyventojams dovanos baldus.

REKLAMA

Pasak draudikų, didelė dalis namo gyventojų buvo apsidraudę ir žada prisidėti prie namo atstatymo. Tačiau patys žmonės vardija, kokių sumų iš draudimo tikisi sulaukti.

Lemtingą antradienį siaubą patyrę Viršuliškių daugiabučio gyventojai prabėgus daugiau nei savaitei vis dar sunkiai renka žodžius:

„Kaip čia nepergyvensi, jeigu turėjai kažkokį savo būstą, savo nuosavybę... O dabar nieko.“

„Patenkintas, ypač savivaldybės rūpesčiu, labai. Šokas, kaip rūpinasi mumis... Atsiprašau.“

REKLAMA
REKLAMA

Vienintelį savo būstą turėję žmonės vos tramdo emocijas. Dalis jų iki šiol dar gyveno viešbučiuose, jau keletas jų apsigyveno socialiniame būste. Kai kurie jau apžiūrėjo savo naujus namus.

REKLAMA

„Socialinį mačiau. Tuščias. Viena viryklė ir viskas. Bet kaip draugai sako, tai kiek reikia vyriškiui? Lovos ir viskas“, – pasakoja namo gyventojas Dainius.

Iš maždaug 30 butų socialinio būsto pasiprašė 17 butų gyventojai, su dvylika jų jau pasirašytos sutartys dėl socialinio būsto suteikimo. Žmonės skaičiuoja, iš kur reikės gauti pinigų nusipirkti bent jau lovą ir čiužinį.

Mat savivaldybės vienkartinė išmoka – 7 tūkstančiai eurų – gyventojus pasieks tik po dešimt dienų. Iki to elementariausius baldus greičiausiai teks pirkti iš savo kišenės.

REKLAMA
REKLAMA

„Nu, kažkaip taip darysime, juk mes nesame iš tų, kurie gyvena iš valstybės lėšų ar socialinių lėšų“, – sako gyventojai.

Raudonasis kryžius ruošiasi padėti

Ant ledo gyventojų nesiruošia palikti Raudonojo kryžiaus savanoriai. Jie rinko prašymus iš žmonių, kokių daiktų jiems šiuo metu ypač reikia. Raudonasis kryžius taip pat ketina padalinti 170 tūkstančių žmonių suaukotų pinigų. Vienam gyventojui teks po maždaug 4 tūkstančius eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dalis žmonių jau šią savaitę įsikels į socialinius būstus, dalis kažkur kitur. Tai jau tada sėsime ir šnekėsime, kaip tuos daiktus kuo operatyviau surinkti“, – tvirtina Raudonojo kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė.

Negana to, vienkartinė išmoka bent jau kol kas priklauso ne visiems žmonėms, o tik tiems, kurie per mėnesį gauna mažiau nei 700 eurų pajamų. Iki šiol neaišku, ar socialinis būstas priklausys visiems žmonėms. Mat pagal savivaldybės įstatus, socialinį būstą gali gauti tik tie žmonės, kurie uždirba labai mažai ir neturi jokio kito nekilnojamojo turto.

REKLAMA

„Reikės į tarybą nueiti ir pasikeisti tvarkas, prisiimti tam tikrus sprendimus, kad metams, praėjus pirminiam trijų mėnesių ciklui, leisti gyventojams gyventi nepaisant to, koks yra jų pajamų ir turto statusas“, – teigia Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Po trijų mėnesių gyventojai turės jau mokėti už socialinio būsto nuomą. Meras žada, kad socialinio būsto nuomos kaina bus simbolinė. Vos kiek daugiau nei euras už kvadratą.

REKLAMA

„Reikės susimokėti tik už vandenį ir elektrą ir kitas paslaugas, ką tuose butuose gaus“, – tvirtina Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Nemažai gyventojų buvo neapsidraudę

Kol savivaldybė dar sprendžia, ką reikės daryti su šiuo daugiabučiu, aiškėja, kad nemažai gyventojų nebuvo apdraudę savo turto. Todėl jokios išmokos iš draudimo bendrovės negaus. Kai kurie žmonės dėl to kaltina save.

„Du signalai buvo. Vienas degė dešinėje pusėje, balkonas degė. Tai vietoje to, kad nueičiau apsidrausti – tai ne“, – sako namo gyventojas Juozas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dauguma, pasak draudikų, būsto draudimą turėjo. Buvo apdraudę ne tik daiktus, bet ir namo sienas. Draudimo polisų sumos siekia 60–80 tūkstančių eurų. Tai apsidraudusius guodžia tik iš dalies. Esą už tokius pinigus tik pradinis įnašas naujam būstui: „Keturių kambarių butui apstatytam, tai tikrai neužtektų pinigų.“

Kai kurie žmonės guodžiasi – už draudimo pinigus neišeitų nė vieno kambario butas bendrabutyje Vilniuje. Draudikai sako, kad draudimo išmokos bus pakankamos, mat tiek jie, tiek savivaldybė dar nepraranda vilties, kad daugiabutį pavyks atstatyti.

REKLAMA

„Tos sumos, kuriomis žmonės šiuo metu yra apsidraudę, jų pakaks atkurti ir atstatyti savo būstus, kurios yra. Jeigu bus griaunamas namas ir naujas bus statomas, be abejonės, čia kils klausimų“, – teigia draudikų asociacijos vadovas Andrius Romanovskis.

Išvadas dėl Viršuliškių daugiabučio ateities savivaldybė žada pateikti sausio pabaigoje. Savivaldybė iki šiol neatmeta, kad apdegusį namą dėl saugumo gali tekti nugriauti. 

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Chocholams atstatyti turės daug milijonų o saviems vieno namo atstatyti nesugeba nes juk pas mus gerovės valstybė bet svetimiems
Benkunskas 40 milijonu prie stadiono 300 milijonu sąmatos surasti gali.

Bet va gyventojams pinigu nera.
nera pinigų ,viskas atiduodama ban-deroms -karo skatinimui
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų