Rytinės laidos „ABC News Breakfast Show“ metu vedėjai Michaelas Rowlandas ir Tony'is Armstrongas pajuto, kaip dreba visas pastatas. Iš pradžių jie nesuprato, kas vyksta.
„Ar čia dreba pastatas dėl savo struktūros, ar ką tik įvyko žemės drebėjimas?“, – klausė vedėjas Michaelas.
„Nežinau“, – atsakė už kadro dirbusi darbuotoja.
„Viskas, išeikime. Tai buvo stipru“, – atsistojęs pasakė laidos vedėjas Michaelas.
Abiejų vedėjų akyse buvo matomas sumišimas. Tony'is Armstrongas sakė, kad jautė, kaip dreba pastatas, net ir praėjus nemažai laiko nuo pirminio smūgio.
Savo akimis pamatyti situaciją galite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Žemės drebėjimas sukėlė paniką Melburne
Po 9 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku įvykęs drebėjimas, kurio židinys buvo tik apie 10 km gylyje, smogė į rytus nuo antrojo pagal dydį šalies miesto ir buvo juntamas už šimtų kilometrų.
JAV Geologijos tarnyba (USGS) iš pradžių paskelbė, kad požeminių smūgių stiprumas buvo 5,8 balo, bet paskui padidino įvertinimą iki 5,9.
Populiarų parduotuvių rajoną aplink Melburno Koplyčios gatvę buvo nusėjusios nuolaužos. Kai kurių pastatų mūras buvo pastebimai apgadintas.
Melburne veikiančios kavinės „Oppen“ 33 metų savininkas Zume'as Phimas pasakojo, kad pajutęs drebant žemę išbėgo į gatvę.
„Visas pastatas buvo kratomas. Drebėjo visi langai, stiklai – tai buvo tarsi purtymo banga, – naujienų agentūrai AFP sakė vyras. – Dar niekada to nebuvau patyręs. Buvo baisoka.“
Stiprūs žemės drebėjimai tankiai apgyventoje Australijos pietvakarinėje dalyje nėra įprasti.
Beveik šešių balų drebėjimas buvo „didžiausias [seisminis] įvykis Rytų Australijoje per ilgą laiką“, AFP sakė Melburno universiteto geologas Mike'as Sandifordas.
„XIX amžiaus pabaigoje pas mus buvo labai smarkių, maždaug šešiabalių, nors tikslios magnitudės nėra gerai žinomos“, – pridūrė jis.
Tokio smarkumo požeminiai smūgiai kartojasi „pietryčių Australijoje kas 10–20 metų; vėliausias įvyko Torpdeilyje 2012-aisiais“, aiškino M. Sandifordas. „Šis yra reikšmingai smarkesnis“, – pažymėjo jis.