Eržvilko sveikatos priežiūros centras neteko savo vadovo, 72 metų gydytojo, tremtinio Stepono Česlovo Strodomskio.
„Jį pažinojo kaip gerą gydytoją, puikų bendruomenės narį, kaip tikrą savo krašto patriotą“, – kalbėjo Eržvilko seniūnas Gintaras Kasputis.
„Netekom gydytojo labai gero specialisto, tai buvo santūrus žmogus, turintis labai gilų paslėptą humoro jausmą, tikras, tiras žemaitis“, – sako Eržvilkiškė Algytė Greičiuvienė.
Tuo metu Biržų rajono savivaldybėje mirė COVID-19 sirgusi vietos poliklinikoje dirbusi pensinio amžiaus odontologė.
„Tai buvo labai gerbiama ir labai gera daktarė labai gera darbuotoja. Taip netikėtai daktarės netekome. Atsisveikino, darbuotojai išėjo atostogų, švenčių, o po švenčių sužinom apie jos netektį“, – pasakoja poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Augustinavičienė.
Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasiūlė atsistatydinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovui Robertui Petraičiui. Jis valdžios dėmesio sulaukė po to, kai buvo paskelbta apie šimtus į statistiką neįtrauktų COVID-19 mirčių.
„Asmeniškai matau didelių problemų ir šiandien Petraičiui pasiūliau, kad mano nuomone, geriausias variantas būtų jam pačiam pasitraukti iš einamų pareigų. Mes neturime laiko, yra krizė, mums reikia gerai veikiančių organizacijų“, – anksčiau sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Petraitis po susitikimo Dulkio sprendimo nekomentavo, vengė dėmesio ir spruko nuo žurnalistų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovas paprašė ministro duoti jam laiko pagalvoti. Dulkys atsakymo dėl traukimosi iš pareigų viliasi sulaukti iki pirmadienio.
Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai skambino iš užsienio grįžusiai vilnietei, kuri po kelionės 10-imt dienų turi praleisti izoliacijoje. Moteriai atsakius, kad ji šiuo metu yra namuose, savivaldybės darbuotojai eina tikrinti, ar vilnietė nemeluoja.
Pareigūnai paprašo moters parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Dažniausiai tikrintojai tokius gyventojus randa, tačiau pasitaiko atvejų, kai žmogaus izoliacijos vietoje nėra.
„Jų tiesiog nėra namuose, kai jie privalo būti namuose, jų tiesiog nėra. Yra pradėtos teisenos administracinių nusižengimų, bus skiriamos baudos“, – sako Savivaldybės kontrolės poskyrio vedėjas Vaidas Činčikas.
Pažeidus karantino taisykles gali tekti sumokėti nuo 250 iki 1500 eurų baudą. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai gali patikrinti izoliacijos vietą ir neužeidami į laiptinę.
Savivaldybė šiam tikslui naudoja dronus. Tikrintojai bepilotį orlaivį pakelia iki buto lango, paprašo žmogaus pasirodyti.
„Oro sąlygos šiuo metu nėra palankios, bet plačiai naudosime bepiločius orlaivius, kad būtų tiesk saugiau, tiek greičiau visą tai padaryti, kad būtų patogu, tiek mums, tiek žmonėms. Priskrendame prie lango, pasižiūrim, žmogus pamojuoja“, – pasakoja V. Činčikas.
Pavyzdžiui, kai tikrintojai per 2 dienas aplankė 40-imt žmonių, 2 buvo nubausti dėl izoliacijos nesilaikymo. Stengiasi ne tik Vilniaus miesto savivaldybė. Visoje Lietuvoje policija toliau reguliuoja automobilių srautus. Policija šiuo metu neviešina patikros punktų vietų, tačiau perspėja – įvažiavimai prie kurortinių miestų šį savaitgalį sulauks išskirtinio dėmesio.
Griežta kontrolė turi vieną tikslą – lėtinti ir stabdyti koronaviruso plitimą.