• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Milžiniška senjorų eilė nusidriekė prie Vilniaus miesto savivaldybės – „Pfizer“ skiepo atėję pensininkai piktinasi, kad šaltyje  tenka laukti daugiau kaip valandą, o Vyriausybė užsimojo ilginti tarpą tarp dviejų „Pfizer“ vakcinų, mat taip norima paskiepyti kuo daugiau žmonių bent viena doze.

Milžiniška senjorų eilė nusidriekė prie Vilniaus miesto savivaldybės – „Pfizer“ skiepo atėję pensininkai piktinasi, kad šaltyje  tenka laukti daugiau kaip valandą, o Vyriausybė užsimojo ilginti tarpą tarp dviejų „Pfizer“ vakcinų, mat taip norima paskiepyti kuo daugiau žmonių bent viena doze.

REKLAMA

Chaosas prie Vilniaus miesto savivaldybės, kur ,,Pfizer“ skiepo laukiančių eilė driekiasi jau net iki „Europos“ prekybos centro. O senjorai guodžiasi, kad eilėje šąla daugiau nei valandą:

„Pusantros valandos, žinokite, laukiame, pusantros valandos. Skubėjome ir dabar sušalome, greičiau susirgsime nei kas čia padės.“

„Sušalo kojos labai, galiu pasakyti, kad čia pagausiu gripą. Dar gerai, jei gripą, o ne koroną pagausiu. Visi čia trinasi kartu.“

REKLAMA
REKLAMA

„Senukai po protezavimo, pakeistais sąnariais, nėra jiems, kur atsisėsti, su lėtinėmis ligomis. Su įvairiais implantais, jie dabar turi 2 valandas stovėti pasikeisdami.“

REKLAMA

„Man įdomu, ką daro meras čia sėdėdamas, jeigu jisai nesugeba sureguliuoti su savo viešąja tvarka eilės.“

„Visiškai nenormalu, mes nežinome, per kiek laiko skiepija, gi tarpus galėjo didesnius padaryti.“

Nors prie vakcinacijos centro durų senjorai įspėti, kad skiepijimas vėluoja dėl techninių kliūčių, savivaldybė patikina, kad ir žmonės ateina per anksti.

„Mes pradedame skiepyti 8 valandą, bet jie nuo pusės septynių jau buriuojasi ir ateina gerokai per anksti. Aišku, mes stengiamės tas eiles reguliuoti“, – sako administracijos direktorė Lina Koriznienė.

REKLAMA
REKLAMA

O kol senjorai eilėje valandą laukia „Pfizer“ skiepo, valdžia sprendžia dilemą, kaip kuo greičiau paskiepyti daugiau žmonių nuo koronaviruso. Premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad šiuo metu svarstoma vėlinti revakcinaciją „BioNTech“ ir „Pfizer“ gamintojo vakcina „Comirnaty“ atidedant antrąją dozę ilgesniam laikui.

Tiesa, kiek laiko galėtų būti atidėta revakcinacija, kol kas neaišku. Šiuo metu antroji ,,Pfizer“ dozė gyventojams priklauso ne anksčiau kaip po 3 savaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau ne viena valstybė tikrai svarsto nukelti truputėlį tuos terminus tiek, kiek ekspertai pripažįsta būtų saugu. Kiek aš žinau, tokį sprendimą yra priėmusi Prancūzija, kadangi tai leidžia išplėsti pirma vakcina paskiepijamų žmonių ratą greičiau, negu kad tiems žmonėms laukti, kol greičiau gavę skiepą bus pilnai paskiepyti“, – pasakoja Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Eilėje senjorai prie pirmosios „Pfizer“ skiepo dozės rikiuojasi ir Klaipėdoje. Tiesa, pensininkai įsitikinę – ilginti tarpo tarp vakcinų nereikia, mat jie tuomet išvis pamirš, kada jiems skiepytis.

REKLAMA

„Labai neigiamai, kažkoks Vyriausybės nesusikalbėjimas dėl to skiepo.“

„Jau geriau, kad po 21 dienos ir būtų rami galva.“

„Geriau gegužės pradžioje, kada čia priklausytų, negerai, gali pamiršti viską, kada ateiti.“

„Geriau, kad iš karto viską padarai ir viskas.“

Vyriausybė dėl ilgesnės pertraukos tarp dviejų vakcinos dozių tarsis su ekspertais. Iškart po premjerės pareiškimo sureagavo ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

REKLAMA

„Toks vakcinos „Comirnaty“ vartojimas būtų ne pagal preparato charakteristikų santrauką. Preparato charakteristikos santraukoje yra nurodyta, kad vakcinos „Comirnaty“ praskiedus yra suleidžiama dviejų dozių kursu į raumenis ir antroji dozė turi būti suleista praėjus trims savaitėms po pirmosios dozės suleidimo“, – teigia tarnybos atstovė Aistė Tautvydienė.

Imunologė Aurelija Žvirblienė tikina, kad pailginti intervalą tarp dozių nebūtų jokių kliūčių, mat jau dabar tokią praktiką taiko Jungtinė Karalystė. Tarpas tarp pirmos ir antros ,,Pfizer“ vakcinos dozės ten yra trys mėnesiai – 12 savaičių. Pasak Žvirblienės, jau po pirmos „Pfizer“ skiepo dozės vakcinos veiksmingumas siekia apie 80 procentų ir apsaugo nuo sunkių ligos formų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš mokslinės pusės nebūtų kliūčių pailginti intervalą tarp dozių, nes tas ilgesnis laikas leidžia susidaryti vadinamosioms imuninės atminties ląstelėms ir jos yra suaktyvinamos suleidžiant antrą dozę. Be to, kai kurios šalys naudoja tokį intervalą – UK ir Kanados provincijos“, – kalbėjo imunologė Aurelija Žvirblienė.

Seime parlamentarams kyla įvairių idėjų, kaip paskatinti gyventojus vakcinuotis nuo koronaviruso. Valstiečiai siūlo įteisinti laisvadienį skiepo dieną ar per tris paras po jo priklausomai nuo žmogaus savijautos. Premjerės ir Seimo pirmininkės nuomonės dėl tokio „skiepadienio“ išsiskyrė.

REKLAMA

„Yra, matyt, žmonių, kuriems skiepas sukelia ir sveikatos pojūčių tam tikrų. Man, tarkim, nieko nesukėlė, aš ir be skiepadienio galėjau kitą dieną puikiausiai dirbti, kitiems žmonėms tų poveikių buvo didesnių. Galime pasvarstyti net ir tokias idėjas, jei tiktai padės“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Man atrodo, kad siūlymas yra perteklinis, nes mes šiandieną tikrai apie skiepus kalbame daug. Žmonės yra skatinami skiepytis ir kiekvienas atsakingas žmogus, jei tik turi galimybę pasiskiepyti, tą ir daro“, – pasakoja Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Pagal paskiepytų gyventojų skaičių tarp didžiųjų miestų pirmauja Kaunas – viena skiepo doze yra vakcinuota kiek daugiau kaip 21 procentas gyventojų. O sostinėje – 17 procentų. Kaune vakcinuota 56 procentai 65 metų senjorų, toks pats procentas yra ir Vilniuje.

Maža to, Kaunas senjorus skiepytis skatins savaip. Nuo šiandienos iki gegužės 1 dienos nuo koronaviruso pasiskiepiję miesto ir rajono senjorai dovanų gaus kvietimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie gaus pakvietimą apsilankyti tiek zoologijos sode, tiek zoologijos muziejuje. Tai tokia graži iniciatyva skatinanti senjorus atvykti vakcinuotis“, – teigia Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

„Taip, ima, labiau netgi į Kauno zoologijos muziejų. Sako – senai buvę ir labai nori apsilankyti“, – kalbėjo savanorė Svajonė.

O geriausiai senjorus Lietuvoje skiepija ir pirmas tris vietas užima Neringos, Birštono ir Jurbarko savivaldybės. Neringos savivaldybėje jau paskiepyta 100 procentų senjorų 65 plius grupėje. Birštono savivaldybėje beveik 65 procentai. O Jurbarko savivaldybėje 58 procentai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų