• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po daugiau nei mėnesį trunkančio karantino, paskelbus antrą jo švelninimo etapą, duris pravėrė grožio salonai, lauko kavinės. Keli miestai į darželius jau priima ir daugiau vaikų, nuo šiandien galima lankytis archyvuose, bibliotekose, muziejuose. Tiesa, valdžia sako, karantinas pratęstas iki gegužės vienuoliktos, tad nenustebkime, jeigu pakliūsime ne visur ir gausime ne visas paslaugas, pavyzdžiui, grožio salonuose. O kai kurios jų mums kainuos brangiau nei iki karantino.

Po daugiau nei mėnesį trunkančio karantino, paskelbus antrą jo švelninimo etapą, duris pravėrė grožio salonai, lauko kavinės. Keli miestai į darželius jau priima ir daugiau vaikų, nuo šiandien galima lankytis archyvuose, bibliotekose, muziejuose. Tiesa, valdžia sako, karantinas pratęstas iki gegužės vienuoliktos, tad nenustebkime, jeigu pakliūsime ne visur ir gausime ne visas paslaugas, pavyzdžiui, grožio salonuose. O kai kurios jų mums kainuos brangiau nei iki karantino.

REKLAMA

Pusę devintos ryto – vienoje sostinės kirpyklų pasirodo pirmas klientas Andrius:

„Iš karto pirmą valandą, kai išgirdom, kai perskaitėm darbe internete, tai iš karto ir parašiau kirpėjai. Jau norėjosi, ir jau draugė pradėjo kalbėti, kad jau reikia.“

Andriui pasisekė, nes dabar eilė, kaip sako kirpėja Sigita, čia, kaip ir daugumoje kitų salonų, nusidriekė net keliems mėnesiams į priekį. Ir viskas ne tik dėl ištroškusių pasigražinti. Mažiau klientų, dėl higienos reikalavimų, gali priimti ir grožio specialistai. Anksčiau per dieną Sigita kirpo ar dažė apie dešimt žmonių, dabar priims per pus mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Nes yra ir tarpai turi būti. Žmonių mažiau gali priimti. Reikia laiko dezinfekuoti kėdę, akinius, kaukę pasikeisti. Pravėdinti patalpas. Geriausia, kad klientas nesusitiktų su kitu klientu, tai mūsų salonas rekomenduoja palaukti už durų. Ir jeigu viskas tvarkoje, klientas nevėluos, tai mūsų laikas iki penkiolikos minučių, žiūrint, kaip tvarkysis“, – sako „Elegancijos“ kirpėja Sigita Bajorūnienė.

REKLAMA

Ir pati kirpėja sako reikia dar įprasti dirbti naujomis sąlygomis – mat su akiniais, kauke ir pirštinėmis dirbti sudėtinga. Sunkiau kirpti ir kaukę dėvintį klientą. Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė vardija ir kitus iššūkius, su kuriais susidurs grožio salonai dirbdami per karantiną. Mažose kirpyklose kelioms kirpėjoms, teks dalytis viena vieta. Tad teks dirbti kas antrą dieną, o ne kasdien, kaip anksčiau, kai nereikėjo saugotis atstumų ir galima buvo iš karto kirpti du žmones. Asociacijos vadovė neslepia, karantinas kirs ne tik per darbuotojų, bet ir per klientų kišenę.

REKLAMA
REKLAMA

„Kirpėjai sėdėdami karantine išleido… Ir šiandien kalbėdama su vieno barberių tinklo direktore sakė, kad visoms apsaugos priemonėms išleido 700 eurų. Tai sutikit su manimi, tai yra didelė suma. Tai aš manau, kad tos kainos nežymiai gali keistis. Gali keliais eurais pabrangti, tikrai nepabrangs kažkokiu dideliu procentu“, – pasakoja asociacijos vadovė Jolanta Mačiulienė.

Klientų laukia ir kavinės bei restoranai. Tiesa, kol kas lankytojai maistu ar gėrimais gali mėgautis tik lauke. Bet ir tai daugumai jų – šventė:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Na, puikiai, pagaliau žmonės sugrįžta į gyvenimą. Ir skatinam tą daryti, tikrai čia nėra taip baisu.“

„Gyvenom tokioje lokacinėje vietoje kur daug tų kavinių, ir jau buvo įprasta, ta prasme… Eini, praeini, užsuki. Ir nežinau, man tai to trūksta.“

„Norisi žinokit. Išeisim į gamtą, kažkur pavalgysim, ne namie, ne virtuvėje, vaikus atsinešim.“

Vieno lietuviškos virtuvės restorano savininkas sako dėl karantino patiriantis milžiniškus nuostolius, ir galimybė įsileisti klientus bent jau  lauke – šioks toks išsigelbėjimas. Verslininkas dievagojasi  kol kas čia patiekalai nebrangs, priešingai verčiasi per galvą galvodamas, kaip pritraukti daugiau žmonių.

REKLAMA

„Akcijas… ir nemokamai girą dalinam. Kad tik žmones pritrauktume vienaip ar kitaip, tai visą laiką kažkaip sugalvojam, vis klientą kažkuo nustebinti, kad jis galėtų užsisakyti ir suvalgyti mūsų patiekalų. Turime lauką, čia turime apie aštuonioliką devynioliką stalų, laikantis reikalavimų, galėsim priimti aštuonis stalus. Tai reiškia kas antrą stalą, bus kas du metrai“, – teigia restorano savininkas Egidijus Petrauskas.

REKLAMA

Tiesa, kol kas savo darbą, kaip sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, pradeda tik pavieniai verslininkai – didžiųjų miestų kavinės ar restoranai. Dirbti lauke, dažnam, bent jau kol kas – nuostolinga.

„Nes lauko kavinėms prognozės tikrai nėra geros, pažiūrėjus į tas visas prognozes. Yra lietus tris dienas, vėsoka dar, tai tik viena diena, rytoj antradienis bus devyniolika laipsnių, tai matysim, kaip čia bus“, – kalbėjo asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslą pro didinamą stiklą žada sekti ir sveikatos priežiūros specialistai. Šalyje duris pravėrė ne tik kirpyklos ar kavinės. Vilnius, Klaipėda ir Panevėžys nuo šiandien laukia ir darželinukų, kurių abu tėvai privalo grįžti į darbus. Jeigu bent vienas jų dirba nuotoliniu būdu ar turi nedarbingumą, vaiko į darželį leisti negalima. Kaip sako vicemerė, bent jau kol kas Vilniaus savivaldybė norinčiųjų savo atžalas leisti į darželius ne tiek ir daug.

REKLAMA

„Atėjo šiandien apie trys šimtai vaikų, apie devyniasdešimt maždaug įstaigų. Kai vykdėme apklausą savaitės pabaigoje ketvirtadienį penktadienį, vis gi norinčių buvo šiek tiek daugiau, apie šešis šimtus“, – sako vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Lopšelio darželio „Pilaitukas“ vadovė neslepia, mažuosius leisti į darželius tėvai kol kas prisibijo.

„Tėvai apsisprendę. Sako palauksime kol baigsis karantinas. Nes reikia laikytis ir asmens higienos įgūdžių. Ir tas susibūrimas vaikučių kažkiek juos gąsdina. Nors mes tai įvykdysime, nes mes turime tas rekomendacijas“, – pasakoja „Pilaituko“ direktorė Rasita Gylienė.

REKLAMA

Be darželių, grožio salonų, lauko kavinių ar restoranų, nuo šiandien atsiveria archyvai, muziejai, bibliotekos. Nuo šiandien kasdien, išskyrus sekmadienius, galima bus dalyvauti bažnyčiose aukojamose mišiose. Ministras Veryga prabilo ir apie trečią karantino švelninimo etapą, bet apie karantino panaikinimą kol kas kalbos nėra.

„Tikimybė, kad karantinas bus atšauktas, yra minimali, ir tikrai labai nedidelė. Supraskim, kad karantinas ne tik reiškia parduotuvių veiklą, ar išėjimą į viešąją erdvę, tai ir tam tikros sąlygos izoliacijos ir saviizoliacijos. Net nežinau kas turėtų nutikti, kad gegužės 11 dieną karantino sąlygos būtų atšauktos“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karantinas Lietuvoje oficialiai pratęstas iki gegužės vienuoliktos dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų